Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Sorcery (PS3)
OkładkaSorcery (PS3)

Sorcery: Świat Magii PS3

Sorcery

Sorcery to wzorowana na baśń przygodowa gra akcji, za której stworzenie odpowiada ekipa deweloperska studia The Workshop. Fabuła przedstawia zmagania młodego czarodzieja z Królową Koszmarów i jej sługami.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sorcery: Świat Magii Premiera PS3

22maja2012

pudełko PL

23maja2012

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sorcery: Świat Magii to opowieść o młodym adepcie stuk magicznych, który wraz ze swoją mówiącą ludzkim głosem kotką wyrusza w nieoczekiwaną podróż po baśniowym świecie pełnym niebezpiecznych stworzeń. Gra jest tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 3 i promuje możliwości kontrolera ruchowego PlayStation Move.

Głównym bohaterem Sorcery jest początkujący uczeń sztuk magicznych, którego największym marzeniem jest stać się potężnym czarodziejem na wzór swojego leciwego już mentora. W wyniku swojej niefrasobliwości chłopak wylewa sporządzony przez czarodzieja wywar i wyrusza w niebezpieczną podróż, by odzyskać składniki potrzebne do odtworzenia mikstury. W czasie tej krótkiej wędrówki nasz bohater odkrywa ukryty w sobie magiczny potencjał, oraz dowiaduje się, że nie tylko on ale i cały świat znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Do gry w Sorcery wymagane jest posiadanie kontrolera ruchowego PlayStation Move, który w grze służy nam jako magiczna różdżka. Innowacyjne rozwiązanie polega na machaniu kontrolerem w różnych kierunkach, kreśląc w powietrzu wyznaczone wzory, co pozwala nam na rzucanie efektownych zaklęć. Move odpowiada również m.in. za picie specjalnych eliksirów czy ich sporządzanie w specjalnym kotle. Do gry potrzebny nam jest również kontroler Navigation Stick lub DualShock do sterowania postacią.

Głównym zadaniem gracza jest pokonywanie przy pomocy czarów kolejnych, coraz potężniejszych przeciwników oraz rozwiązywanie prostych zagadek logicznych, skupiających się głównie na odpowiedniej obsłudze kontrolera ruchowego. W grze możemy naprawiać, budować, niszczyć, spalać czy rozmrażać, czemu towarzyszą spektakularne i kolorowe efekty audiowizualne. Grafika jest utrzymana w baśniowym klimacie, a fabuła opowiadana jest w ciekawej, animowanej formie książkowego opowiadania.

Dla Polskich graczy przygotowana jest pełna lokalizacja z dubbingiem, a w jedną z głównych ról wciela się sam Piotr Fronczewski.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Sorcery: Świat Magii cena w dniu premiery: 149,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sorcery: Świat Magii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Sorcery: Świat Magii Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): PlayStation Move