Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 15:15

autor: Kiljan

Piotr Fronczewski wcieli się w jednego z bohaterów Sorcery: Świat Magii

Playstation Polska ujawniło dziś, że znany aktor będzie podkładał głos pod jedną z postaci w nadchodzącym tytule na konsolę Sony.

Piotr Fronczewski wcieli się w jednego z bohaterów Sorcery: Świat Magii. - ilustracja #1

Na oficjalnym kanale Playstation Polska znaleźć można materiał wideo, w którym Pan Fronczewski wypowiada się na temat swego udziału grze. Aktor pokrótce przedstawia nam postać Czarodzieja Dasha, w którego przyszło mu się wcielić, a także opowiada o swoim podejściu do procesu podkładania głosów w grach wideo, które określa jako swego rodzaju teatr tylko w (...) innych szatach i (...) innej formie”. Piotr Fronczewski z pewnością może już zostać uznany za weterana polskiego dubbingu „growego”. Użyczał on swego głosu m.in w produkcjach takich jak Baldur’s Gate, Neverwinter Nights 2, czy też Dragon Age: Poczatek.

Sorcery: Świat Magii to gra przygodowa, w której wcielimy się w postać młodego czarodzieja wyruszającego w podróż mającą na celu uwolnienie fantastycznej krainy spod władzy Królowej Koszmarów. Gra trafi na półki polskich sklepów już 22 maja, natomiast zainteresowani mogą zapoznać się z przedpremierowym testem tej produkcji w naszym serwisie.