Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2012, 14:45

autor: Aver

Na Beyond Good & Evil 2 poczekamy jeszcze długo. Pierwszy obrazek z gry

W sieci pojawił się pierwszy obrazek z gry Beyond Good & Evil 2 od czasu filmiku z 2009 roku, który rzekomo ukazywał fragment rozgrywki. Jednocześnie Michel Ancel z firmy Ubisoft zaprzeczył pogłoskom, że druga część przygód zielonookiej Jade ukaże się na konsole obecnej generacji.

Wiele wody w Wiśle upłynęło od czasu, gdy po raz ostatni mogliśmy cieszyć oczy materiałami z gry Beyond Good & Evil 2. Do krótkiego zwiastuna z 2009 roku i prezentacji grafik koncepcyjnych sprzed sześciu miesięcy dołączył teraz jeden obrazek z gry.

Na Beyond Good & Evil 2 poczekamy jeszcze długo. Pierwszy obrazek z gry - ilustracja #1

Jednocześnie Michel Ancel, twórca serii Rayman, obecnie kierujący zespołem Ubisoft Montpellier odpowiedzialnym za Beyond Good & Evil 2, poinformował w wywiadzie podczas targów Touluse Game Show, że gra weszła w fazę aktywnej produkcji. Odpowiadając na pytanie o datę premiery zaznaczył, że na razie niczego nie obiecuje, ponieważ twórcy mają duże ambicje związane z tytułem i nie chcą, aby cokolwiek ich ograniczało:

Skupiamy się na grze. Najpierw ją stworzymy, potem będziemy patrzyli na jakim sprzęcie może działać. […] Nie chcę mówić o roku 2013 [jako dacie premiery], ponieważ sami nie wiemy, kiedy tytuł będzie gotowy. Pracujemy, aby stworzyć wielką grę i będziemy potrzebowali większego potencjału techniczego.

Ostatnie zdanie oznacza w praktyce, że Ancel zdementował grudniowe pogłoski, że Beyond Good & Evil 2 ma jednak szansę pojawić się na konsolach obecnej generacji.

Przeprowadzony w Tuluzie wywiad przyniósł drobną informację na temat systemu rozgrywki. Ancel potwierdził, że stylem będzie ona przypominać parkour z gry Mirror’s Edge, a więc położy nacisk na swobodne i szybkie przemieszczanie się pomiędzy lokacjami w akrobatyczny sposób:

Wpadliśmy na ten pomysł jeszcze przed ukazaniem się Mirror’s Edge. Ale nie zamierzamy tworzyć gry z perspektywą pierwszej osoby. Bliżej nam do serii Assassin’s Creed i Prince of Persia, a więc do rozgrywki TPP.

Pozostaje mieć nadzieję, że będąca w produkcji od 2007 roku gra, która przetrwała mnóstwo plotek o zagrożonej produkcji i niepewnym losie, nie okaże się godna miana najdłużej wyczekiwanego tytułu w historii komputerowej rozrywki. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że Ancel wielokrotnie podkreślał, że pracuje nad tytułem wraz z bardzo małym zespołem twórców, aby „duch gry został zachowany” i często przepraszał za długi czas oczekiwania na premierę.

Na Beyond Good & Evil 2 poczekamy jeszcze długo. Pierwszy obrazek z gry - ilustracja #2

Pierwsza odsłona serii Beyond Good & Evil ukazała się w 2003 roku. Główną bohaterką była młoda reporterka o imieniu Jade, która zaczęła dochodzenie mające na celu odkrycie tajemnic kryjących się za inwazją obcej rasy na planetę Hyllis. Pomimo dobrych recenzji tytuł sprzedał się kiepsko.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2