Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 09:39

Ascendancy, czwarty dodatek do Path of Exile, zadebiutuje 4 marca

Studio Grinding Gear Games zapowiedziało, że najnowszy dodatek do ich darmowego hack'n'slasha Path of Exile, zatytułowany Ascendancy, trafi do graczy 4 marca.

Od premiery Path of Exile minęły już ponad dwa lata, ale studio Grinding Gear Games wcale nie przestaje dostarczać nowej zawartości do swego darmowego hack'n'slasha. Jeszcze w listopadzie dowiedzieliśmy się co nieco na temat nadchodzącego dodatku Ascendancy, teraz zaś wiemy, kiedy nastąpi jego premiera. Rozszerzenie trafi w ręce graczy 4 marca.

19 nowych podklas to tylko jedna z atrakcji, jakie zaoferuje graczom Ascendancy. - Ascendancy, czwarty dodatek do Path of Exile, zadebiutuje 4 marca - wiadomość - 2016-02-03
19 nowych podklas to tylko jedna z atrakcji, jakie zaoferuje graczom Ascendancy.

Najnowszy dodatek wprowadzi sporo nowości do znanej dotychczas formuły. Oczywiście pojawią się niedostępne do tej pory umiejętności, przedmioty oraz karty wróżb, otrzymamy także możliwość zaklinania elementów naszego ekwipunku. Co jednak ciekawsze, deweloperzy zaoferują nam Próby Panowania (Trials of Ascendancy) – wypełnione śmiertelnymi pułapkami pokoje z łamigłówkami, które wprowadzą do rozgrywki kompletnie świeże rozwiązania. Podobnie będzie z Labiryntem Lorda (Lord's Labyrinth), czyli siecią losowo generowanych lokacji, których układ, a wraz z nim sekrety oraz zagadki, zmienia się codziennie. Zmierzymy się tam z nowym bossem, cesarzem Izaro – każde starcie z nim ma być inne w zależności od tego, jak walczyliśmy w poprzedniej potyczce. Poza tym pojawi się aż 19 nowych podklas, każda z własnym drzewkiem umiejętności.

Path of Exile zadebiutowało w październiku 2013 roku jako darmowa alternatywa dla fanów hack'n'slashy. Po premierze gra zebrała świetne oceny: szczególnie chwalono rozbudowany system rozwoju postaci oraz wysoki poziom trudności. Nowozelandzkie studio Grinding Gear Games nie osiadło jednak na laurach i cały czas kreuje nową zawartość do swej produkcji. Zaplanowane na marzec Ascendancy będzie już czwartym dodatkiem.

  1. Oficjalna strona internetowa Path of Exile: Ascendancy
  2. Recenzja gry Path of Exile – darmowego konkurenta najlepszych gier hack'n'slash