Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2016, 10:40

Final Fantasy XV na PC coraz bardziej prawdopodobne

W kodzie oficjalnej strony Final Fantasy XV fani znaleźli wzmiankę o usłudze Steam. To kolejna wskazówka sugerująca, że najnowsza odsłona popularnego cyklu jRPG-ów doczeka się konwersji na pecety.

Pecetowa wersja Final Fantasy XV wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.. - Final Fantasy XV na PC coraz bardziej prawdopodobne - wiadomość - 2016-02-03
Pecetowa wersja Final Fantasy XV wydaje się coraz bardziej prawdopodobna..

Plotki o możliwej pecetowej konwersji Final Fantasy XV krążą już od pewnego czasu, a teraz otrzymaliśmy kolejną wskazówkę sugerującą, że te spekulacje mają pokrycie w rzeczywistości. W kodzie HTM promującej projekt strony Uncovered fani znaleźli bowiem wzmiankę o usłudze Steam. Entuzjazm ostudził trochę fakt, że cały kod jest identyczny z tym wykorzystanym przy tworzeniu witryny Rise of the Tomb Raider, więc możliwe, że ktoś po prostu przekleił go ze starej strony. Po odkryciu, wzmianka została szybko usunięta.

Niezależnie od tego, jak było naprawdę, zapowiedź pecetowej wersji Final Fantasy XV wydaje się być tylko kwestią czasu. W grudniu programista gry Satoshi Kitade stwierdził bowiem, że wersja pre-beta działa już bez problemów na PC i można ją przejść od początku do końca. Oczywiście, nie oznacza to, że firma Square Enix definitywnie ma w planach jej wydanie, gdyż ludzie tworzący wieloplatformowe tytuły często zaczynają od opracowania wydania komputerowego, by potem skonwertować projekt na konsole. Takie podejście ułatwia proces deweloperski i nie zawsze edycja pecetowa zostaje ukończona i wypuszczona na rynek.

Oczywiście, w wypadku tego wydawcy i tego cyklu, brak wydania pecetowego byłby wielkim zaskoczeniem. W ciągu ostatnich lat Square Enix wręcz zalewało rynek PC konwersjami gier z tej serii. Gracze komputerowi otrzymali m.in. Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2, Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Final Fantasy III, Final Fantasy IV, Final Fantasy V, Final Fantasy VI oraz Final Fantasy Type-0 HD. W drodze jest również Final Fantasy IX. Ponadto jakiś czas temu grzebiący w usłudze Steam fani dokopali się do danych sugerujących, że wkrótce trafią na nią także Final Fantasy X HD i Final Fantasy X-2 HD.

Przypomnijmy na koniec, że Final Fantasy XV zmierza obecnie tylko na Xboksa One i PlayStation 4, a gra trafi do sprzedaży w tym roku. Square Enix ogłosiło niedawno, że ostateczną datę premiery poznamy w marcu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XV