Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Imperium Galactica (PC)
OkładkaImperium Galactica (PC)

Imperium Galactica PC

Strategia kosmiczna łącząca w sobie elementy gier z gatunku RTS oraz turowego rozwoju imperium. Początkowo otrzymujemy do dyspozycji flotę składającą się z kilku statków oraz zwierzchnictwo nad trzema koloniami.

Strategiczne | science fiction

Imperium Galactica Premiera PC

1marca1997

pudełko PL

29września2009

producent: Digital Reality wydawca: GT Interactive wydawca PL: Wydawnictwo Bauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Imperium Galactica to rozbudowana strategia, której akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Pod względem stylu rozgrywki łączy w sobie elementy gatunku RTS oraz turowego rozwoju opartego o zasadę 4X: ekspansja, eksploatacja, eksploracja i eksterminacja. Wcielamy się w rolę Dantego Johnsona. Powierzono mu kontrolę nad trzema koloniami: Achillesem, Naxosem oraz San Sterling. W celu ich obrony otrzymujemy do dyspozycji kilka statków kosmicznych. Naszym głównym celem jest zapewnienie dominującej roli rasy ludzkiej w zamieszkanej przez obce cywilizacje przestrzeni.

W trakcie rozgrywki spędzamy czas na handlowaniu z innymi koloniami, rozwijaniu zróżnicowanych technologii, negocjowaniu z wrogami, a w ostateczności toczeniu z nimi walk. W tym wypadku obejmujemy kontrolę nad wszystkimi posiadanymi jednostkami, a starcia odbywają się w czasie rzeczywistym.

Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań zdobywamy coraz wyższe rangi wojskowe. Otrzymując promocję dostajemy dostęp do coraz większej liczby statków, a także odblokowujemy nowe obszary przestrzeni kosmicznej. Najwyższy status Wielkiego Admirała odkrywa całą mapę. Niezależnie od podejmowanych przez nas decyzji i tempa rozgrywki, wrogie rasy nie próżnują. Jeśli zbyt długo skupimy się na wykonywaniu misji w ramach samouczka, to może się okazać, że w międzyczasie obce cywilizacje opanowały najważniejsze terytoria i znacznie trudniej będzie nam je odzyskać. Analogicznie, szybka ekspansja daje nadzieję na zdominowanie kosmosu przed przeciwnikami.

Oprawa graficzna gry Imperium Galactica różni się znacznie w zależności od skali, w jakiej zarządzamy imperium. Kontrolując bazy z poziomu makro widzimy prostą mapę galaktyki z zaznaczonym położeniem ciał niebieskich. Z kolei dokonując rozbudowy bezpośrednio na powierzchni planety naszym oczom ukazują się szczegółowo oddane obiekty. Twórcy przygotowali również szereg przerywników filmowych, w których wystąpili prawdziwi aktorzy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Imperium Galactica: Odpowiednia dla każdego wieku.