Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2011, 14:20

autor: Jakub "Taven" Wencel

Znamy dokładną datę premiery gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Władca Pierścieni: Wojna na Północy, action-RPG osadzone w uniwersum Władcy pierścieni, pojawi się na półkach sklepowych 25 listopada. Oficjalną datę premiery potwierdzili twórcy gry, firma Snowblind Studios.

Dobra wiadomość dla wszystkich graczy oczekujących premiery najnowszej produkcji z gatunku action-RPG osadzonej w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena – Władca Pierścieni: Wojna na Północy. Kolejna wirtualna przygoda osadzona w świecie Środziemia rozpocznie się 25 listopada bieżącego roku.

Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że tytuł pojawi się na półkach sklepowych w przeciągu listopada. Dopiero dzisiaj twórcy, Snowblind Studios, ostatecznie potwierdzili datę premiery. Dodatkowo w sieci pojawiło się również kilka nowych screenów z produkcji, ujawnionych podczas targów gamescom.

Znamy dokładną datę premiery gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy - ilustracja #1

Władca Pierścieni: Wojna na Północy to pozycja łącząca w sobie cechy dynamicznej gry akcji i klasycznego role-playing. Jej akcja rozgrywa się równolegle do wydarzeń znanych z książkowej trylogii, przenosi nas jednak na zupełnie inny front wojny o losy Śródziemia ze złowrogim Sauronem. Drużyna złożona z trzech śmiałków – człowieka, krasnoluda i elfa – postanawia wspomóc straceńczą misję Drużyny Pierścienia poprzez wyeliminowanie najsilniejszego podwładnego władcy Mordoru, który rezyduje w północnych krainach kontynentu. Podczas zabawy przemierzymy nieznane do tej pory fanom Władcy Pierścieni lokacje, a także zmierzymy się z nowymi rodzajami przeciwników. Oprócz tego natkniemy się również na kilka znanych z książkowej trylogii twarzy.

Znamy dokładną datę premiery gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy - ilustracja #2

Rozgrywka w grze Władca Pierścieni: Wojna na Północy kładzie nacisk na zabawę z innymi graczami w trybie kooperacji. Zawsze walczymy z drużyną u boku (podczas rozgrywki w pojedynkę za jej poczynania odpowiada AI) i umiejętne wykorzystanie atutów jej poszczególnych członków będzie kluczem do sukcesu podczas wykonywania zadań. Pojawią się charakterystyczne dla gatunku RPG elementy, takie jak rozwój postaci, zdobywanie coraz lepszego ekwipunku i wypełnianie zadań.

Znamy dokładną datę premiery gry Władca Pierścieni: Wojna na Północy - ilustracja #3

Za tytuł odpowiada firma Snowblind Studios, znana najlepiej z Baldur’s Gate: Dark Alliance. Sami twórcy nazywają swoje nowe dzieło duchowym spadkobiercą tego tytułu. Władca Pierścieni: Wojna na Północy pojawi się na półkach sklepowych w wersjach na komputery osobiste, Xboksa 360 i PlayStation 3.