Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic (PS3)

Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic PS3

Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic to bijatyka, będąca odświeżoną wersją gry Rag Doll Kung Fu, stworzonej przez Marka Healey’a i wydanej w 2005 roku.

Bijatyki | indie | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

9kwietnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic to bijatyka, będąca odświeżoną wersją gry Rag Doll Kung Fu, stworzonej przez Marka Healey’a i wydanej w 2005 roku.

Gra jest nietuzinkowym i twórczym przykładem podejścia do kwestii bijatyk. Zawodnikami, biorącymi udział w walkach, są kukiełki, które dodatkowo poruszają się i reagują w bardzo humorystyczny sposób – zapewnia to system fizyczny, dbający o to aby wynik każdego ciosu był odmienny. Każda walka wygląda zupełnie inaczej, ale zawsze zabawnie. Autorzy uwzględnili nawet opcję prowokującego wyśmiewania się z przeciwnika. Bogactwo możliwości zwiększa się wraz z opcją tworzenia własnych kukiełek. Wybierając z zestawów części ciała, ubranek i akcesoriów, w które możemy przyodziać postacie, każdy może stworzyć coś unikalnego.

Tryb gry w pojedynkę stanowi głównie formę treningu i nauki ciosów. Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic skupia się także na kooperacji między graczami. Oferuje złożony system kombosów, który jednocześnie jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Podczas walki można też wykorzystywać strukturę interaktywnych aren, a jako broni używać przedmiotów pozornie nienadających się do tego celu. Gra oferuje możliwość wspólnej zabawy maksymalnie czterem osobom – lokalnie, jak i przez Internet, gdzie, z dobrym wynikiem, można wspinać się po szczeblach rankingu najlepszych zawodników. Wśród trybów gry sieciowej wyróżniają się drużynowe: King of the Hill, Assassin czy Capture the Fish, które świetnie nadają się na wspólną zabawę z grupą znajomych.

Grafika dopełnia zabawnego obrazu. Stylistycznie twórcy starali się eksplorować obszary absurdu i parodiować pewne kanony gatunku. Tytuł oferuje grafikę HD, wykonaną bardzo starannie oraz przedstawiającą trójwymiarowe postaci i tła, które jednak stylizowane są na 2D. Humorystyczne sceny uzupełniają także zabawne dźwięki, wśród których górują przede wszystkich przesadnie piskliwe okrzyki wojowników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic

Klasyfikacja PEGI Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórcy LittleBigPlanet wykupieni przez Sony
Twórcy LittleBigPlanet wykupieni przez Sony

wiadomość3 marca 2010

Miłośnicy marki PlayStation mają powody do zadowolenia. Jak donosi serwis Joystiq zespół Media Molecule stał się najnowszym nabytkiem firmy Sony.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 stycznia 2009)

wiadomość9 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: wybierz projekt jednostki Dark Templar, kolejny dodatek do Tom Clancy’s EndWar, demonstracja Skate 2, Brutal Legend z trybem wieloosobowym, przyszłe premiery na PS Store i inne. Zapraszamy do lektury.

Powstaje Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic
Powstaje Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic

wiadomość21 lipca 2008

Prawie trzy lata temu światło dzienne ujrzała nietypowa bijatyka - Rag Doll Kung Fu autorstwa Marka Healey'a, obecnie znanego bardziej jako osobę stojącą za LittleBigPlanet. Wygląda na to, że tamta produkcja bardzo przypadła do gustu ludziom z Tarsier Studios, gdyż obecnie przygotowują oni nową wersję wojowniczych kukiełek, którą otrzymają jedynie posiadacze PS3.