Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2009, 11:45

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: wybierz projekt jednostki Dark Templar, kolejny dodatek do Tom Clancy’s EndWar, demonstracja Skate 2, Brutal Legend z trybem wieloosobowym, przyszłe premiery na PS Store i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: wybierz projekt jednostki Dark Templar, kolejny dodatek do Tom Clancy’s EndWar, demonstracja Skate 2, Brutal Legend z trybem wieloosobowym, przyszłe premiery na PS Store i inne. Zapraszamy do lektury.

StarCraft II

Firma Blizzard uruchomiła ankietę, za pomocą której fani StarCrafta II mogą dokonać wyboru projektu jednostki Dark Templar. Szczegóły oraz trzy propozycje znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu poświęconego StarCraft II.

Command & Conquer: Red Alert 3

Do oferty Steam trafiła strategia czasu rzeczywistego Command & Conquer: Red Alert 3, poinformowały firmy Electronic Arts oraz Valve. Grę można nabyć za równowartość 49,99 euro.

Tom Clancy’s EndWar

W ofercie Xbox Live Marketplace oraz PlayStation Store pojawił się drugi dodatek do Tom Clancy’s EndWar. Faction Elite Pack składa się z trzech nowych batalionów oraz sześciu elementów rozbudowujących możliwości jednostek dostępnych w podstawowej wersji gry. Koszt jego nabycia zamyka się w kwocie 300 punktów (X360) lub 3,75 dolarów (PS3).

Skate 2

Electronic Arts udostępniło w ramach Xbox Live Marketplace wersję demonstracyjną gry skaterskiej o tytule Skate 2. Demo pozwala przetestować zarówno tryb singleplayer, jak i sieciowy multiplayer. W chwili obecnej dostępne jest wyłącznie dla posiadaczy złotego abonamentu Xbox Live. Pełna wersja zostanie wydana 23 stycznia.

UNO

W późniejszym okresie bieżącego roku firma Gameloft wyda w ramach sieciowych serwisów PlayStation Store (PlayStation 3, PSP), WiiWare (Wii) oraz DSi Shop (Nintendo DSi) elektroniczną wersję gry karcianej UNO. Aktualnie jest ona dostępna wyłącznie dla posiadaczy Xboxa 360, którzy znajdą ją ramach serwisu Xbox Live Arcade.

PlayStation Network

W niedalekiej przyszłości w ramach amerykańskiego PlayStation Network opublikowane zostaną niektóre z programów licencjonowanych przez firmę MTV Networks (m.in. The City, South Park, SpongeBob SquarePants oraz Rock of Love Bus with Bret Michaels), poinformowała firma Sony Computer Entertainment America. Trafią one do oferty serwisu filmowego, oferowanego dla użytkowników amerykańskiego PSN.

Chiński rynek gier sieciowych

Chiński rynek gier sieciowych rośnie w siłę. Z danych organizacji Interfax China wynika, że w 2007 roku był wart nieco ponad 1,5 miliarda dolarów, a już w 2008 powinien odnotować przychód wyższy o ponad 350 milionów dolarów. Oczekuje się, że w 2010 roku jego wartość osiągnie poziom 2,67 miliardów dolarów.

Global Agenda

Rozpoczęły się zapisy na zamknięte beta-testy gry Global Agenda – MMORPG produkowanego na bazie silnika Unreal Engine 3, osadzonego w klimatach science-fiction. Testy powinny rozpocząć się w drugim kwartale bieżącego roku. Debiut pełnej wersji nastąpi z kolei przed końcem 2009 roku.

LittleBigPlanet

Firma Media Molecule rozpoczęła prace nad kolejną łatką do LittleBigPlanet, mającą usunąć kilka błędów dostarczonych wraz z dużą aktualizacją (1.07), udostępnioną przed świętami Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest problem z pobieraniem dodatków do gry, z którym spotkało się całkiem sporo miłośników Sackboy’a. Publikacja patcha nastąpi przed 22 stycznia.

F.E.A.R. 2: Project Origin

Jeszcze w połowie bieżącego miesiąca udostępniona zostanie demonstracja gry F.E.A.R. 2: Project Origin w wersji na konsolę PlayStation 3. Póki co pewna jest jedynie amerykańska premiera dema.

Brutal Legend

Studio Double Fine potwierdziło, że interesująco zapowiadająca się produkcja o tytule Brutal Legend będzie oferować wieloosobowy tryb rozgrywki sieciowej. Gra zostanie wydana w wersjach na Xboxa 360 i PlayStation 3 jesienią bieżącego roku.

Texas Cheat 'Em

Wiosną bieżącego roku w ofertach Xbox Live Arcade oraz PlayStation Store pojawi się nowa produkcja studia Wideload Games. Będzie nią karcianka Texas Cheat 'Em, powstająca w oparciu o zasady pokerowego Texas Hold ‘Em. Obie wersje posiadać będą rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej.

PlayStation Store

W lutym i w marcu w ramach europejskiego PlayStation Store opublikowane zostaną trzy dobrze rokujące pozycje. Chodzi nam o sieciową strzelaninę SOCOM: Confrontation (5 lutego), dostępną od pewnego czasu dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, muzyczną zręcznościówkę Patapon 2 wyprodukowaną na PSP (19 lutego) oraz zabawną bijatykę Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic autorstwa Tarsier Studios (5 marca).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pilot Academy

Evil Resistance - Morning Of The Dead

White Knight Story

Snowboard Kids DS

Valhalla Knights 2

Rainbow Islands Revolution

50 Cent: Blood on the Sand

Bubble Bobble Double Shot

Cuboid

SimAnimals Wii

SimAnimals NDS

Mahjong Tales: Ancient Wisdom

Magic Ball

SOCOM: Confrontation

Tom Clancy's H.A.W.X.

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Commander in Chief: Geo-Political Simulator

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir #1

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir #2

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir #3

gry