Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Valhalla Knights 2 (PSP)
OkładkaValhalla Knights 2 (PSP)

Valhalla Knights 2 PSP

Kontynuacja wydanego w 2007 roku RPG-a. Dowodzimy drużyną śmiałków, staczając walki z potworami, kolekcjonując coraz to lepsze elementy wyposażenia oraz rozwiązując otrzymywane questy.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Valhalla Knights 2 Premiera PSP

1października2008

producent: K2 wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Valhalla Knights 2 jest oficjalną kontynuacją gry, która na rynku zadebiutowała w 2007 roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, mamy do czynienia z dość złożonym RPG-iem, stawiającym jednak na dynamiczny przebieg starć. Sequel nie rewolucjonizuje modelu rozgrywki, wzbogacając jednak gameplay kilka nowymi elementami. Za produkcję Valhalla Knights 2 ponownie odpowiedzialne jest studio developerskie K2, a jedyną platformą docelową jest przenośna konsola PSP.

Z oczywistych względów fabuła kontynuacji nawiązuje do fabuły pierwszej części cyklu. Akcja ponownie rozgrywa się w baśniowej krainie, zamieszkiwanej nie tylko przez ludzi, ale również przez krasnoludy, elfy czy niziołki. Gracz po raz kolejny ma okazję do wyruszenia w niebezpieczną podróż, dowodząc drużyną śmiałków. Warto dodać, iż na potrzeby kontynuacji opracowano większy świat gry, a także zwiększono swobodę w kwestii eksploracji otoczenia.

Bardzo istotną rolę odgrywa proces tworzenia nowej postaci. W pierwszej kolejności ustala się jej płeć oraz szczegóły wyglądu. Z myślą o nabywcach sequela dodano kilka nowych grywalnych ras. Gracz może także wybierać pomiędzy nieznanymi do tej pory profesjami. Duży nacisk położono na ukazanie rozwoju sterowanego przez siebie bohatera. Postać ta w miarę awansów na wyższe poziomy doświadczenia uzyskuje dostęp do nowych czarów i umiejętności.

Stworzonej na potrzeby gry krainy nie przemierza się w pojedynkę, lecz z udziałem maksymalnie pięciu podwładnych. Nad postaciami tymi nie sprawuje się bezpośredniej kontroli, a jedynie wydaje im pojedyncze polecenia. Ważną rolę odgrywa stosowanie właściwych zagrań taktycznych, dzięki czemu wychodzi się zwycięsko z kolejnych bitew. W starciach tych udział bierze maksymalnie 12 istot (drużyna gracza oraz do sześciu potworów). Pojedynki te, w przeciwieństwie do innych RPG-ów, które stawiają na podział na tury, rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Pomiędzy kolejnymi starciami odwiedza się sklepy, rozwiązuje questy i wyposaża swoich herosów w lepsze zbroje i miecze.

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza Valhalla Knights 2 zawiera także tryby multiplayer. Generalnie wybiera się tu pomiędzy dwoma typami rozgrywek – kooperacją, bądź też wzajemnym zwalczaniem się. Możliwe jest także handlowanie posiadanymi przedmiotami. Oprawa wizualna gry prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej części sagi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Valhalla Knights 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Valhalla Knights 2 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB