Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Rainbow Islands Revolution (NDS)
OkładkaRainbow Islands Revolution (NDS)

Rainbow Islands Revolution NDS

Rainbow Islands Revolution to platformówka, dedykowana konsoli Nintendo Dual Screen. Tytuł powstał przy współudziale japońskiego projektanta, Igusy Matsuyamy i bazuje na hicie z 1987 roku.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rainbow Islands Revolution Premiera NDS

24lutego2006

producent: Marvelous Entertainment wydawca: Rising Star Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rainbow Islands Revolution

Super Mario 64 DS

New Super Mario Bros.

Bubble Bobble Revolution

Rainbow Islands Revolution to platformówka, dedykowana konsoli Nintendo Dual Screen. Tytuł powstał przy współudziale japońskiego projektanta, Igusy Matsuyamy i bazuje na hicie z 1987 roku.

W grze mamy do wyboru dwie postacie – Buba i Boba. Mali chłopcy dowiedzieli się o istnieniu Tęczowych Wysp, na których aż roi się od diamentów. Postanowili więc wybrać się w podróż i odnaleźć cenne klejnoty. W zadaniu tym musi im jednak pomóc gracz.

Podczas zwiedzania kilkudziesięciu kolorowych lokacji nasi bohaterowie przebywają w bańkach mydlanych. Poruszamy nimi za pomocą rysika, dołączonego do konsoli. Autorzy wykazali się pomysłowością, jeśli chodzi o zastosowanie przyrządu, gdyż z jego pomocą możemy malować na ekranie tęczę, służącą do przemieszczania się na wyższe kondygnacje. Tak jak w większości platformówek, również w Rainbow Islands Revolution przez cały czas zajmujemy się skakaniem po platformach, zbieraniem dodatkowych żyć, dopalaczy itp. W międzyczasie walczymy z różnorodnymi wrogami – przerośniętymi pająkami, stonkami czy gąsienicami. Unikamy także starć z czołgami, bombami i pistoletami naszych oponentów. Chcąc osiągnąć wysoki wynik punktowy, musimy wyczyścić lokacje z przeciwników i odnaleźć wszystkie siedem diamentów, ukrytych na każdym z poziomów. Dzięki temu możemy odblokować bonusowe postacie – Mike'a i Violet.

Silnik graficzny prezentuje nam dwuwymiarowe widoki, umiejscowione w zróżnicowanych uniwersach – średniowiecznym zamku, fabryce robotów, na froncie wojennym czy w niebiosach. Kolorowa oprawa wizualna Rainbow Islands Revolution utwierdza nas w przekonaniu, że produkt adresowany jest do graczy w każdym wieku.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rainbow Islands Revolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.