Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka GTI Club+ (PS3)

GTI Club+ PS3

Reedycja wyścigów samochodowych znanych z automatów do gier. Ścigamy się między innymi na Francuskiej Riwierze, grając w pojedynkę, bądź też zapraszając do zabawy maksymalnie siedmiu innych graczy.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka GTI Club+ (PS3)

producent: Sumo Digital

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

4grudnia2008

GTI Club+ to pełnoprawny remake popularnej gry wyścigowej, która w 1996 roku zadebiutowała w wersji na automaty. Za przygotowanie omawianej reedycji odpowiedzialne jest studio developerskie Sumo Digital, znane między innymi za sprawą gry OutRun 2006: Coast 2 Coast. GTI Club+ opracowano wyłącznie z myślą o klientach usługi PlayStation Network.

Rozgrywane wyścigi organizowane są na ulicach wybranych miast południowej Europy (m.in. Francuska Riwiera). Elementem wyróżniającym GTI Club+ na tle osiągnięć konkurencji jest to, że dysponuje się bardzo dużą swobodą działania. Do mety prowadzi wiele różnych ścieżek, a wyłącznie od decyzji gracza zależy, na które z nich się zdecyduje. Z pomocą przychodzi też wbudowany system nawigacji, który wykorzystywany jest do lokalizowania kolejnych checkpointów.

Opisywana gra oferuje bardzo zręcznościowe podejście do prezentowanej tematyki, co w szczególności widać na przykładzie uproszczonego modelu jazdy. Samochody cechują się świetną przyczepnością, a ponadto można nimi wykonywać efektowne poślizgi. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście modeli aut. Pomimo braku oficjalnych licencji, wśród dostępnych maszyn można rozpoznać między innymi kultowego Mini Coopera, Renault 5 czy Fiata Uno.

Omawiana produkcja zawiera wiele różnych trybów zabawy, takich jak Free Run, Arcade czy Bomb Tag, gdzie uczestnicy zawodów przekazują sobie bombę. Przegrywa ta osoba, której pojazd eksploduje. Duży nacisk położono na multiplayerowy aspekt rozgrywki, gdzie do pojedynczego wyścigu maksymalnie może przystąpić ośmiu graczy. Ponadto wzorem chociażby gier z serii Trackmania, producent umożliwił pobijanie czasów okrążeń ustanowionych przez innych graczy. Najlepsze czasy są zamieszczane w ogólnoświatowym rankingu zawodników.

Licznych usprawnień doczekała się oprawa audiowizualna produktu. GTI Club+ jest przystosowany do wyświetlania grafiki w rozdzielczości 720p i w 60 klatkach na sekundę. Dodatkowe atrakcje gry to między innymi możliwość oklejania posiadanych wozów ciekawymi wzorami. Wyścigi mogą być obserwowane z kilku różnych ujęć kamery, a zabawę ułatwia nieznane z podstawowej wersji GTI Club lusterko wsteczne. Gra jest kompatybilna z kamerą Eye Toy HD, dzięki której w trakcie zawodów widoczni mogą być pozostali uczestnicy zabawy. Na warstwę dźwiękową składają się przede wszystkim dynamiczne melodie stworzone przez Atjazza, nawiązujące do utworów znanych z wersji na automaty. Opisywana gra oferuje pełne wsparcie dla dźwięku 5.1.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI GTI Club+

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe GTI Club+

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Eye Toy HD
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 grudnia 2008)

wiadomość1 grudnia 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: twórcy Clive Barker’s: Jericho zakładają nowe studio, demonstracja GTI Club+, LittleBigPlanet kostiumami bohaterów Street Fightera, Reuters ucieka z Second Life. Życzymy miłej lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 października 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 października 2008)

wiadomość28 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: F.E.A.R. 2 także w serwisach cyfrowej dystrybucji, o wersji demonstracyjnej Left 4 Dead, konkurs X3 Terran Conflict, THQ pozywa Activision, GTI Club+ od początku grudnia w ofercie PlayStation Store. Zapraszamy do lektury.