Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Kung Fu Rider (PS3)

Kung Fu Rider PS3

Uczestniczymy w zwariowanych ulicznych pościgach, wykorzystując wiele dziwacznych środków transportu i wykonując po drodze szalone akrobacje. Do kontrolowania postaci używamy urządzenia PlayStation Move.

Akcji | PlayStation Move

Sony PlayStation 3
Okładka Kung Fu Rider (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

17września2010

17września2010

pudełko PL

Kung Fu Rider to zwariowana gra akcji, w której naszym zadaniem jest branie udziału w pościgach po uliczkach Hong Kongu. Głównymi bohaterami opisywanej produkcji są prywatny detektyw Toby oraz jego asystentka Karin. Postaci te w każdym z rozgrywanych poziomów zmuszone są do uciekania przed goniącymi ich gangsterami.

Same pościgi są bardzo efektowne i zarazem pozbawione realizmu. Za każdym razem musimy zmieścić się w wyznaczonym przez grę limicie czasowym, a po drodze unikać różnego rodzaju zagrożeń. Mowa tu między innymi o przechodniach, pojazdach czy napotykanych gangsterach. Tych ostatnich, zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, jesteśmy w stanie eliminować z pomocą ciosów kung fu.

Sterowana przez nas postać może korzystać z wielu nietypowych środków transportu, wśród których nie zabrakło krzeseł biurowych, wózków na zakupy czy koszy na śmieci. Warto zauważyć, że gra szczególnie premiuje wykonywanie niebezpiecznych zagrań. Na trasie rozmieszczone są między innymi pozwalające na wykonywanie powietrznych akrobacji skocznie oraz balustrady, po których możemy się ślizgać. Kolejne ruchy łączymy w serie combosów, zdobywając tym samym więcej punktów.

Do naszej dyspozycji oddano 26 poziomów rozgrywanych w różnych dzielnicach Hong Kongu, przy czym każdy z etapów ma wiele rozgałęzień i ukrytych ścieżek. Możemy się bawić w pojedynkę (jako Toby lub Karin), jak również zaprosić do zabawy drugiego gracza. Multiplayer jest formą kooperacji i zakłada dowodzenie jedną postacią. Gracze rozdzielają mianowicie swoje obowiązki – jedna z grających osób steruje głównym bohaterem, a druga wyprowadza ciosy wręcz i usuwa z drogi mniejsze przeszkody.

Bardzo ważną cechą opisywanej produkcji jest pełne wsparcie kontrolera PlayStation Move, dzięki któremu wszystkie nasze ruchy znajdują swoje przełożenie w wydarzeniach pokazywanych na ekranie telewizora. Na oprawę wizualną gry składają się przede wszystkim zróżnicowane i bogate w detale lokacje, w których toczą się misje. Pościgi rozgrywają się w szaleńczym tempie, a kluczem do powodzenia jest niejednokrotnie zdolność do szybkiego reagowania na wydarzenia z otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 5.9 / 10 na podstawie 29 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 6.7 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Gry podobne do Kung Fu Rider

Klasyfikacja PEGI Kung Fu Rider

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kung Fu Rider

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Move

PlayStation Move debiutuje na polskim rynku
PlayStation Move debiutuje na polskim rynku

wiadomość15 września 2010

Dziś na polskim rynku debiutuje PlayStation Move – nowy kontroler firmy Sony, dedykowany posiadaczom konsoli PlayStation 3, będący konkurencją nie tylko dla Wiimote’a z Wii, ale przede wszystkim Kinecta przeznaczonego dla Xboksa 360. Wraz z nim do sprzedaży trafiają również pierwsze produkcje, których zadaniem jest jak najlepsze zaprezentowanie najważniejszych cech urządzenia.