Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Kung Fu Rider (PS3)
OkładkaKung Fu Rider (PS3)

Kung Fu Rider PS3

Uczestniczymy w zwariowanych ulicznych pościgach, wykorzystując wiele dziwacznych środków transportu i wykonując po drodze szalone akrobacje. Do kontrolowania postaci używamy urządzenia PlayStation Move.

Akcji | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kung Fu Rider Premiera PS3

17września2010

pudełko PL

17września2010

Gry podobne do Kung Fu Rider

Ridge Racer 7

PAIN

Wipeout 2

Kung Fu Rider to zwariowana gra akcji, w której naszym zadaniem jest branie udziału w pościgach po uliczkach Hong Kongu. Głównymi bohaterami opisywanej produkcji są prywatny detektyw Toby oraz jego asystentka Karin. Postaci te w każdym z rozgrywanych poziomów zmuszone są do uciekania przed goniącymi ich gangsterami.

Same pościgi są bardzo efektowne i zarazem pozbawione realizmu. Za każdym razem musimy zmieścić się w wyznaczonym przez grę limicie czasowym, a po drodze unikać różnego rodzaju zagrożeń. Mowa tu między innymi o przechodniach, pojazdach czy napotykanych gangsterach. Tych ostatnich, zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, jesteśmy w stanie eliminować z pomocą ciosów kung fu.

Sterowana przez nas postać może korzystać z wielu nietypowych środków transportu, wśród których nie zabrakło krzeseł biurowych, wózków na zakupy czy koszy na śmieci. Warto zauważyć, że gra szczególnie premiuje wykonywanie niebezpiecznych zagrań. Na trasie rozmieszczone są między innymi pozwalające na wykonywanie powietrznych akrobacji skocznie oraz balustrady, po których możemy się ślizgać. Kolejne ruchy łączymy w serie combosów, zdobywając tym samym więcej punktów.

Do naszej dyspozycji oddano 26 poziomów rozgrywanych w różnych dzielnicach Hong Kongu, przy czym każdy z etapów ma wiele rozgałęzień i ukrytych ścieżek. Możemy się bawić w pojedynkę (jako Toby lub Karin), jak również zaprosić do zabawy drugiego gracza. Multiplayer jest formą kooperacji i zakłada dowodzenie jedną postacią. Gracze rozdzielają mianowicie swoje obowiązki – jedna z grających osób steruje głównym bohaterem, a druga wyprowadza ciosy wręcz i usuwa z drogi mniejsze przeszkody.

Bardzo ważną cechą opisywanej produkcji jest pełne wsparcie kontrolera PlayStation Move, dzięki któremu wszystkie nasze ruchy znajdują swoje przełożenie w wydarzeniach pokazywanych na ekranie telewizora. Na oprawę wizualną gry składają się przede wszystkim zróżnicowane i bogate w detale lokacje, w których toczą się misje. Pościgi rozgrywają się w szaleńczym tempie, a kluczem do powodzenia jest niejednokrotnie zdolność do szybkiego reagowania na wydarzenia z otoczenia.

Ostatnia modyfikacja 1 września 2010

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Kung Fu Rider cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kung Fu Rider

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kung Fu Rider Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move