Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2013, 12:56

autor: Łosiu

Rainbow Six: Patriots może trafić na sprzęt nowej generacji

Jak donoszą anonimowi informatorzy serwisu Examiner, gra Tom Clancy Rainbow Six: Patriots firmy Ubisoft powinna ujrzeć światło dzienne wkrótce. Ma ona trafić na pecety i konsole nowej generacji.

Firma Ubisoft podczas wczorajszej publikacji raportu finansowego za 2013 rok fiskalny ujawniła, że w tym roku finansowym (trwającym do kwietnia 2014 roku) wyda pięć tytułów AAA. Trzy z nich już znamy (Assasin’s Creed IV: Black Flag, Splinter Cell: Blacklist, Watch Dogs), a kolejne dwa na razie trzymane są w tajemnicy. Jednakże, jak donoszą nieoficjalne źródła serwisu Examiner, jednym z tych wydawnictw ma być gra oparta na motywach popularnej powieści Toma Clancy’ego – Rainbow Six: Patriots. Powstaje ona w studiu Ubisoft Toronto i trafi na PC oraz konsole nowej generacji.

Przypominamy, że pierwsze wiadomości mówiące o kolejnej odsłonie gry Rainbow Six zaczęły docierać do nas już ponad cztery lata temu. Całość sprawy pozostała jednak wówczas niepotwierdzona i z czasem mocno przycichła. Na jej ciąg dalszy i potwierdzenie plotek musieliśmy czekać aż dwa kolejne lata. To właśnie wtedy Ubisoft postanowił zarejestrować domeny dla swoich nowych tytułów wydawniczych. Wśród nich znalazły się także dwa adresy internetowe przeznaczone wyłącznie dla kontynuacji serii sygnowanej nazwiskiem pisarza Toma Clancy’ego. Dzięki temu odkryciu nie musieliśmy długo czekać na rozwój sytuacji. Zaledwie kilka dni później deweloperzy ze studia w Montrealu oficjalnie zapowiedzieli wydanie kolejnej odsłony tej taktycznej strzelaniny.

Od tamtej pory wciąż karmieni byliśmy nowymi zajawkami na temat tej produkcji. Ukazywały nam one filmiki oraz obrazki z gry lub informowały o zmianach kadrowych wśród ludzi zajmujących się jej tworzeniem. Z czasem jednak sytuacja po raz kolejny ucichła, zaś wydanie nowego R6, które zaplanowane zostało na 2013 rok, stało się mało realne. Wygląda jednak na to, że wkrótce ruszy machina marketingowa związana z Rainbow Six: Patriots i tegoroczna premiera zostanie dotrzymana.

Screen z gry opublikowany w 2011 roku. - Rainbow Six: Patriots może trafić na sprzęt nowej generacji - wiadomość - 2013-05-16
Screen z gry opublikowany w 2011 roku.

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots to kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin, w którym wcielamy się w członków elitarnej jednostki antyterrorystycznej i próbujemy zażegnać niebezpieczeństwo na skalę całych Stanów Zjednoczonych. Twórcy postanowili nieco odświeżyć serię i wprowadzili kilka nowych rozwiązań.