Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 20:25

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Assassin's Creed III rozszedł się w ponad 12 mln. egzemplarzy. Raport finansowy firmy Ubisoft

Firma Ubisoft opublikowała swoje wyniki finansowe za miniony rok fiskalny, dzięki czemu poznaliśmy sprzedaż największych hitów. Dodatkowo udostępniono nowy zwiastun Assassin's Creed IV: Black Flag.

Firma Ubisoft opublikowała wyniki finansowe za zakończony rok fiskalny (okres od 1 kwietnia 2012 roku do końca marca 2013). Przy okazji udostępniono nowy zwiastun jednej z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku – Assassin's Creed IV: Black Flag – na którym można podejrzeć fragmenty rozgrywki.

Pierwszy tego typu materiał opublikowano w marcu, wraz z ujawnieniem edycji kolekcjonerskich. Dzisiejszy prezentuje walkę na okrętach, lądzie i atak rekina, czyli oparto się na tych samych patentach, co dwa miesiące temu. Niemniej i tak warto rzucić okiem, w końcu to Assassin's Creed. Gra ukaże się w Polsce 31 października na konsolach Wii U, PlayStation 3 i Xbox 360 (tytuł zmierza również na komputery PC i sprzęt nowej generacji). Znacznie więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej zapowiedzi przygotowanej przez UV.

Z raportu finansowego możemy wyczytać, że Far Cry 3 został wysłany do sklepów w ilości 6 mln egzemplarzy (liczba uwzględnia także sprzedaż w cyfrowej dystrybucji). Just Dance 4 może pochwalić się 8,5 mln egzemplarzy. Natomiast gra Assassin's Creed III zdeklasowała wszystkie inne produkty firmy, osiągając wynik 12,5 mln egzemplarzy. Ogólnie firma Ubisoft ma się dobrze i zanotowała wzrost wartości sprzedaży o ponad 18% (z 1 miliarda euro na 1,26 mld euro).

Assassin's Creed III - największy hit firmy Ubisoft. - Assassin's Creed IV na nowym zwiastunie. Ujawniono raport finansowy firmy Ubisoft - wiadomość - 2013-05-15
Assassin's Creed III - największy hit firmy Ubisoft.

Jako ciekawostkę można podać dane dotyczące sprzedaży gier na poszczególnych platformach sprzętowych w minionym roku fiskalnym, które prezentują się następująco:

  • Xbox 360 – 34%,
  • PlayStation 3 – 30%,
  • Wii – 15%,
  • PC – 9%,
  • Wii U – 4%,
  • Pozostałe platformy – 4%,
  • PS Vita – 2%,
  • Nintendo DS i 3DS – 1%,
  • PSP – 0%.

Znaczna przewaga konsol stacjonarnych nad komputerami PC widoczna jest w dalszym ciągu. Chociaż warto zwrócić uwagę, że ostatni, czwarty kwartał wyglądał trochę inaczej, gdyż najwięcej gier sprzedano na PlayStation 3 (33%), następny w kolejności był Xbox 360 (27%), a później PC (20%).