Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2013, 11:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots zostanie przerobione. Los produkcji jest niepewny

Szef amerykańskiego oddziału firmy Ubisoft, Laurent Detoc, wyjawił, że gra Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots musiała zostać przerobiona, ponieważ nie była wystarczająco dobra. Firma kontynuuje nad nią prace, ale nie wiadomo czy strzelanka spełni pokładane nadzieje i czy w ogóle kiedykolwiek się ukaże.

Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots to kolejna odsłona popularnej serii gier wideo. - Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots zostanie przerobione. Los produkcji jest niepewny - wiadomość - 2013-12-14
Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots to kolejna odsłona popularnej serii gier wideo.

Od dobrych kilku miesięcy nie publikowano nowych informacjami dotyczących gry Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots. Tytuł, po raz pierwszy zaprezentowany jeszcze w 2011 roku, zapowiadał się niezwykle ciekawie, jednak coś poszło nie tak, ponieważ szef amerykańskiego oddziału firmy Ubisoft – Laurent Detoc – stwierdził, że gra musi być przerobiona.

„Nasz zespół miał dobrą wizję. Rozpoczął pracę i okazało się, że gra nie działa. Zaczęli więc ją robić od nowa (…) Rainbow musiał zostać przerobiony. Teraz deweloperzy mogą wykorzystać możliwości oferowane przez nowe konsole. To jeden z tych przykładów, kiedy próbujesz coś zrobić, ale to nie działa, więc próbujesz ponownie. Jeżeli dalej nie będzie działać, to Wam tego nie dostarczymy” – powiedział Detoc podczas rozmowy z przedstawicielem serwisu IGN.

Wynika z tego, że jeżeli produkcja kiedykolwiek trafi na rynek, to nie będzie już tym samym, na co się zapowiadała. Dodatkowo wyszło na jaw, że gra niekoniecznie będzie posiadała podtytuł Patriots, ale to już tylko szczegół.

Niestety nic więcej nie wiemy na ten temat. Warto jednak przypomnieć sobie wcześniejsze doniesienia, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że studio Ubisoft Montreal „nie jest w stanie jednocześnie tworzyć dziesięciu dużych gier”. Najprawdopodobniej więc pierwszych konkretów o odmienionym Tom Clancy’s Rainbow 6 Patriots możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. O ile oczywiście prace nad produkcją w końcu trafią na właściwy tor.

Seria Tom Clancy's Rainbow Six towarzyszy graczom od 1998 roku. Marka, zapoczątkowana przez studio Red Storm Entertainment, wyróżnia się spośród innych gier FPS taktycznym podejściem do rozgrywki. Gracz przejmuje kontrolę nad oddziałem antyterrorystycznym, który bierze udział w niebezpiecznych misjach.