Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2013, 11:08

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wasteland 2 z wczesnym dostępem na Steamie. Znamy minimalne wymagania sprzętowe

W ofercie serwisu cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się gra Wasteland 2. Można ją zakupić już teraz w wersji beta i uzyskać automatyczny dostęp do wszystkich przyszłych aktualizacji (w tym do końcowego produktu). Poznaliśmy też minimalne wymagania sprzętowe gry, a rekomendowana specyfikacja została zaktualizowana w stosunku do tej ujawnionej dwa dni temu.

W programie „Gry z wczesnym dostępem” na Steamie pojawiła się gra Wasteland 2, której zamknięte beta testy ruszyły przedwczoraj. Teraz zagrać może każdy, kto zakupi produkcję studia inXile Entertainment na Steamie.

Przypomnijmy, że betę do tej pory mogły sprawdzić osoby, które przekazały twórcom co najmniej 55 dolarów w trakcie zbiórki w serwisie Kickstarter. Twórcy postanowili szybko otworzyć furtkę wszystkim chętnym, bo od wczorajszego wieczora jedynym wymogiem jest zakup gry na Steamie. Płacąc 44,99 euro (ok. 188 zł) zapewniacie sobie dostęp do wersji beta i wszystkich przyszłych aktualizacji (wliczając w to końcowy produkt).

 1. Zakup grę Wasteland 2 na Steamie
Wersja beta gry Wasteland 2 jest dostępna dla każdego, kto zakupi grę na Steamie - Wasteland 2 z wczesnym dostępem na Steamie. Znamy minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2013-12-14
Wersja beta gry Wasteland 2 jest dostępna dla każdego, kto zakupi grę na Steamie

Ostatnio spore poruszenie wywołało ujawnienie zalecanych wymagań sprzętowych, które jak na możliwości graficzne Wasteland 2 okazały się całkiem duże. Wraz z ukazaniem się gry na Steamie poznaliśmy minimalną konfigurację, która na szczęście jest nieco bardziej przystępna. Twórcy obiecują, że optymalizacja do momentu premiery pełnej wersji ulegnie poprawie, więc poniższych specyfikacji nie traktujcie jako tych ostatecznych.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Dual Core 3,0 GHz
 2. Karta grafiki: 512 MB pamięci
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (32-bit lub 64-bit)

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5 3,0 GHz
 2. Karta grafiki: 1 GB pamięci
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (32-bit lub 64-bit)

Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Sequel autorstwa studia inXile Entertainment powinien ukazać się na PC w przyszłym roku i będzie dostępny m.in. w polskiej wersji językowej. Wasteland 2 to jeden z projektów ufundowanych w serwisie Kickstarter – gracze przekazali twórcom w sumie ponad 3 miliony dolarów.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Wasteland 2