Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2014, 16:43

autor: Góral

Trylogia Mass Effect ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One?

Główny menadżer studia BioWare, Aaryn Flynn, wyjawił na Twitterze, że firma rozważa wydanie trylogii Mass Effect, znanej z konsol PlayStation 3, Xbox 360 i komputerów PC, na PlayStation 4 i Xboksie One. Obecnie jednak nie ma żadnych konkretnych planów w tym temacie.

W serwisie społecznościowym Twitter padło pytanie dotyczące odświeżonej trylogii Mass Effect, która mogłaby zostać wydana na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Odpowiedział na nie Aaryn Flynn – główny menadżer studia BioWare, pisząc, że „Rozmawialiśmy w studiu na ten temat. Jeżeli powstaną jakieś konkretne plany, to się tym podzielimy”. Istnieje więc realna szansa na tego typu edycję, ale obecnie to wszystko, co wiemy. Warto jednak zauważyć, że pod koniec stycznia bieżącego roku światło dzienne ujrzała gra Tomb Raider: Definitive Edition, więc ulepszone Mass Effect Trilogy, które w listopadzie 2012 roku ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC, nie byłoby niczym nadzwyczajnym.

Z drugiej strony BioWare to bardzo zapracowane studio. Firma tworzy już w swoich filiach dwie duże produkcje - Mass Effect 4 i Dragon Age: Inquisition oraz pracuje nad zupełnie nową marką, więc ciężko wyobrazić sobie, by akurat teraz miała chęci i wolne zasoby ludzkie do przeniesienia oryginalnej trylogii Mass Effect na next-geny.

Trylogia Mass Effect ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One? - ilustracja #1

Trylogia Mass Effect ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One? - ilustracja #2Seria Mass Effect to jedna z najpopularniejszych marek ostatnich lat. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się w 2007 roku na konsoli Xbox 360, a w kolejnych latach doczekała się edycji na komputery PC i PlayStation 3. W 2010 roku otrzymaliśmy kontynuację, by w 2012 roku doczekać się zakończenia przygód komandora Sheparda.

Pierwsze trzy odsłony, opowiadające o walce ze Żniwiarzami, okazały się wielkim sukcesem, zaskarbiając sobie serca wielu fanów na całym świecie. „Czwórka” została potwierdzona w listopadzie 2012 roku, kiedy to ujawniono, że nad kolejną odsłoną pracuje oddział studia BioWare z Montrealu.