Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2014, 11:25

autor: luckie

The Elder Scrolls V: Skyrim być może trafi na konsole nowej generacji [UAKTUALNIENIE]

Oficjalna karta gry The Elder Scrolls V: Skyrim została uzupełniona o dwie platformy sprzętowe – PlayStation 4 i Xboksa One. Informację tę można znaleźć na stronie firmy Bethesda. Ponadto pojawiły się pogłoski o rychłej zapowiedzi Fallout 4.

Uaktualnienie: Pete Hines z firmy Bethesda poinformował na twitterze, że umieszczenie PS4 i XONE na liście platform sprzętowych gry Skyrim było jedynie wynikiem błędu prac serwisowych. Innymi słowy, Skyrim nie wybiera się na konsole nowej generacji. Co więcej, zaprzeczył on temu, jakoby wspomniany w newsie e-mail pochodził od Bethesdy. Wygląda więc na to, że na zapowiedź nowego Fallouta będziemy musieli poczekać trochę dłużej niż do najbliższej niedzieli.

Jest szansa, że The Elder Scrolls V: Skyrim trafi na konsole nowej generacji. Źródłem tych pogłosek jest oficjalna strona firmy Bethesda, na której można znaleźć informację, że Skyrim „jest dostępny na Xboksie 360, PlayStation 3, PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One”. Na dowód zamieszczamy poniższy zrzut ekranu:

Skyrim na PS4 i XONE – pomyłka czy celowe działanie Bethesdy? - The Elder Scrolls V: Skyrim być może trafi na konsole nowej generacji [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2014-01-09
Skyrim na PS4 i XONE – pomyłka czy celowe działanie Bethesdy?

Nie wiadomo do końca, czy umieszczenie PS4 i XONE na liście platform sprzętowych było zamierzonym działaniem, czy też jest wynikiem błędu. Być może Bethesda faktycznie szykuje się do zapowiedzi The Elder Scrolls V: Skyrim na konsole nowej generacji, a strona gry omyłkowo została zaktualizowana przedwcześnie.

Atmosferę dodatkowo podgrzewają doniesienia o rzekomym e-mailu od Bethesdy wysłanym do wybranych mediów branżowych. Miałby on informować, że 12 stycznia 2014 roku zostanie ogłoszone „coś wyjątkowego”. Niewykluczone, że chodzi tu o zapowiedź The Elder Scrolls V: Skyrim na PS4 i XONE, być może nawet w ulepszonym wydaniu, na wzór Tomb Raider: Definitive Edition.

E-mail rzekomo pochodzący od Bethesdy (źródło: Reddit) - The Elder Scrolls V: Skyrim być może trafi na konsole nowej generacji [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2014-01-09
E-mail rzekomo pochodzący od Bethesdy (źródło: Reddit)

A może jednak Fallout 4?

Z kolei inni snują przypuszczenia o kolejnej odsłonie postapokaliptycznej serii Fallout. Mogłaby na to wskazywać charakterystyczna czcionka użyta w wyżej zamieszczonym mailu. Jakieś pół roku temu część studia Bethesda Softworks pod wodzą Todda Howarda zajęła się pewnym tajemniczym projektem. Pete Hines wyjaśnił wtedy, że o tej niezapowiedzianej produkcji nie usłyszymy zbyt szybko. Jeśli jednak Bethesda faktycznie chce w tym tygodniu ujawnić jakąś niespodziankę, to całkiem możliwe, że będzie nią właśnie nowa gra Todda Howarda. Co kryje się za tymi pogłoskami? Fallout 4 czy coś innego? Pozostaje tylko czekać do niedzieli.

  1. The Elder Scrolls V: Skyrim na stronie wydawcy
  2. Oficjalna strona serii The Elder Scrolls