Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 10:03

autor: Góral

Tomb Raider: Definitive Edition nie ukaże się na komputerach PC

Wydawca gry Tomb Raider: Definitive Edition, firma Square Enix, poinformował, że obecnie nie ma planów na udostępnienie nowej wersji popularnej gry akcji użytkownikom komputerów PC. Tytuł ukaże się pod koniec stycznia wyłącznie na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Firma Square Enix, wydawca gry Tomb Raider, poinformowała w oficjalnym FAQ, że wersja Definitive Edition ukaże się wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Obecnie nie ma planów przeniesienia jej na komputery osobiste. Jest to odpowiedź na pytania fanów, którzy liczyli, że ulepszona edycja pojawi się także na pierwotnych platformach, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut. Tak się niestety nie stanie.

Tomb Raider: Definitive Edition - polska premiera nastąpi 31 stycznia. - Tomb Raider: Definitive Edition nie ukaże się na komputerach PC - wiadomość - 2014-01-07
Tomb Raider: Definitive Edition - polska premiera nastąpi 31 stycznia.
Tomb Raider: Definitive Edition w skrócie:
  • Ulepszona wersja gry Tomb Raider przeznaczona na konsole Xbox One i PlayStation 4
  • Zawierać ma szereg usprawnień graficznych oraz wszystkie wydane wcześniej dodatki
  • Światowa premiera nastąpi 28 stycznia, a polska 31 stycznia

Firma nie przewiduje także możliwości ulepszenia starej wersji do nowej dla użytkowników konsol. Dodatkowo poinformowano, że dane gry z edycji na Xboksa 360 i PlayStation 3 nie będą kompatybilne z next-genowymi wydaniami, więc nie będzie się dało przenieść swoich statystyk i osiągnięć.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Tomb Raider: Definitive Edition to według dewelopera znacznie więcej niż zwykła konwersja. Oprócz wszystkich wydanych dodatków, tytuł zaoferuje także znacznie ulepszoną oprawę graficzną. Posiadacze tej wersji zobaczą na ekranie mnóstwo szczegółów (m.in. krew, pot i błoto na ciele Lary), technologię Tress FX odpowiedzialną za realistyczną animację włosów, otrzymają usprawnione działanie fizyki czy też nowe efekty pogodowe. Dodatkowo nie zabraknie unikalnych funkcji przypisanych poszczególnym konsolom, np. dzięki Kinectowi będzie się dało zmieniać broń głosem oraz przeglądać znaleziska ruchami rąk.

Tomb Raider: Definitive Edition trafi na nasz rynek 31 stycznia w polskiej wersji językowej na konsoli PlayStation 4 oraz w angielskiej wersji językowej w przypadku konsoli Xbox One (aktualizacja do rodzimej wersji pojawi się najwcześniej w dniu oficjalnej premiery tego urządzenia w naszym kraju).