Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 kwietnia 2014, 09:59

Brave Frontier, Deadlings, First Strike i inne – przegląd najlepszych gier marca na Androida

W przeglądzie najlepszych marcowych produkcji na Androida omawiamy niezłe RPG-i (Brave Frontier, Sorcery! i Rusted Emeth), gry logiczne (Deadlings i Block Legend), ale także nuklearną strategię First Strike, strzelankę Frontline Commando 2 oraz konwersję pecetowego klasyka Little Big Adventure. Zobacz, na które mobilne tytuły warto poświecić swój czas.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android.

Brave Frontier

Zaczynamy od Brave Frontier, czyli gry, która szybko stała się jedną z najpopularniejszych nowości tego roku. Produkcja wzoruje się stylistycznie na starszych japońskich RPG-ach, ale jednocześnie sprowadza mechanizmy tych produkcji do czystej esencji. W praktyce oznacza to, że większość czasu spędzamy na toczeniu turowych bitew, a zabawę urozmaicają elementy karciankowe, w ramach których gromadzimy talie składającą sie z kart umożliwiających przywołanie bohaterów. Gra jest stosunkowo prosta, ale potrafi niesamowicie wciągnąć, zwłaszcza gdy zaczynamy mierzyć się z innymi graczami.

Brave Frontier Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Little Big Adventure

Kolejna pozycja na naszej liście to Little Big Adventure, czyli konwersja kultowej przygodowej gry akcji, wydanej na pecety w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Produkcja łączy zręcznościowe elementy, takie jak eksplorowanie map czy walkę, oraz elementy skradankowe z rozbudowanymi zagadkami logicznymi. Wersja mobilna ma pewne problemy ze sterowaniem, ale warto je zignorować, gdyż poza tym jest to ten sam klasyk, co na PC, z pomysłowym światem, zabawną fabułą i ciekawymi łamigłówkami.

Little Big Adventure Google Play (22 zł)

Gra dostępna również na iOS

Frontline Commando 2

Następna gra w przeglądzie to propozycja dla fanów strzelanek. We Frontline Commando 2 akcję obserwujemy zza pleców żołnierza, a zabawa sprowadza się do podróżowania po punktach zapalnych globu i eliminowaniu hord przeciwników. Ta prostota nie przeszkadza jednak, gdyż autorzy mocno dopracowali mechanizmy walki, dzięki czemu sprawia ona autentyczną przyjemność, a rozgrywkę wzbogaca ciekawy system dowodzenia odziałem, co dodaje grze taktycznej głębi. Kampania daje sporo frajdy, ale prawdziwa zabawa kryje się w trybie multiplayer, który potrafi wciągać na długie tygodnie.

Frontline Commando 2 na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Sorcery!

W marcu na Androida zawitała wreszcie konwersja gry Sorcery!, czyli jednej z najlepszych mobilnych paragrafówek. Tym, co czyni ten tytuł wyjątkowym jest sposób realizacji. Zamiast po prostu przenieść papierowy pierwowzór na ekrany dotykowe, autorzy kompletnie przebudowali wiele elementów, nadając rozgrywce znacznie więcej interaktywności. Przykładowo, poruszamy się przeciągając wojownika palcem po mapie, a system walki wymaga ręcznego przesuwania postaci na ekranie w celu aktywacji ataków i uników. Oczywiście, wszystko to byłoby małą pociechą, gdyby sama zawartość gry była słaba. Na szczęście tak nie jest, a pod tą imponującą fasadą kryje się świetnie opowiedziana historia, osadzona w fascynującym świecie fantasy.

Sorcery! Google Play (15 zł)

Gra dostępna również na iOS

Rusted Emeth

Kemco wyrobiło sobie opinię jednego z najlepszych studiów wypuszczających na Androida japońskie RPG-i. Rusted Emeth to pozycja, która jeszcze mocniej ugruntowuję tę pozycję zespołu. Jak zwykle otrzymujemy obszerną kampanię, ciekawą fabułę oraz rozbudowany turowy system walki. Tym razem jednak autorzy postawili na steampunkowy klimat. Ma to przełożenie nie tylko na stylistykę, ale również na mechanizmy zabawy. W starciach wykorzystujemy broń palną, a kluczową rolę odgrywają potężne maszyny kroczące, znane jako golemy. Pewna nowością jest również system łowców głów, pozwalający na polowanie na konkretnych przeciwników za pieniądze.

Rusted Emeth na Google Play (12 zł)

Deadlings

W grupie najlepszych gier marca znalazła się również jedna polska produkcja w postaci gry logicznej Deadlings. Kierujemy w niej w czwórką zombiaków, a każdy z nich posiada unikalny zestaw umiejętności, które wykorzystujemy przy rozwiązywaniu zagadek. Autorzy, czyli ludzie z krakowskiego studia Nimbi Studios, wycisnęli z tego pomysłu co się dało, oferując zestaw bardzo pomysłowych łamigłówek, które solidnie potrafią przetestować spryt gracza. W pozytywnym odbiorze projektu wydatnie pomaga humorystyczny klimat i starannie wykonana grafika.

Deadlings na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

First Strike

Z kolei fanom strategii polecamy First Strike. Gra podejmuje rzadko eksplorowaną przez deweloperów tematykę wojny atomowej. Obejmujemy kontrolę nad jednym z mocarstw i zaczynamy prowadzić wyścig zbrojeń. Finansujemy badania nad nowymi technologiami, konstruujemy bomby, rozbieramy przestarzałe arsenały oraz przygotowujemy środki do obrony przed atakiem. Prędzej czy później konflikt zawsze musi wybuchnąć, a wtedy możemy wziąć udział w nuklearnej apokalipsie i liczyć, że wcześniejsze starania pozwolą przetrwać naszemu krajowi.

First Strike na Google Play (12 zł)

Gra dostępna również na iOS

Block Legend

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Block Legend. To mieszanka gry logicznej i RPG-a, w której walka polega na dopasowywaniu na planszy przynajmniej trzech symboli tego samego rodzaju, co pozwala aktywować ataki. Wszystko to ukazane zostało ze sporym poczuciem humoru i w stylistyce wzorowanej na starych japońskich grach roleplaying. Poza dopracowanymi mechanizmami zabawy dużą zaletą projektu jest fakt, że nie ma w nim żadnych mikropłatności, które psują większość konkurencyjnych produkcji tego typu.

Block Legend na Google Play (6 zł)

Gra dostępna również na iOS

Pozostałe gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

- Lionheart Tactics, Threes?, Surgeon Simulator i inne - przegląd najlepszych gier marca na iOS

Część z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym:

Mines of Mars

Threes!