Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2014, 09:15

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier obfitował w ciekawe wydarzenia. Nie brakowało premier, zapowiedzi wydawniczych oraz informacji o lokalizacjach nadchodzących tytułów.

Miniony tydzień był owocny dla graczy wyczekujących premiery gry Lords of the Fallen. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-04-28
Miniony tydzień był owocny dla graczy wyczekujących premiery gry Lords of the Fallen.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Dragon Age: Inkwizycja

Polski oddział firmy Electronic Arts poinformował, że gra Dragon Age: Inkwizycja ukaże się w naszym kraju 9 października tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że w planach jest lokalizacja kinowa, ale polskie napisy zobaczymy jedynie na PC oraz starszych konsolach. Natomiast zabraknie ich na PlayStation 4 i Xboksie One. Warto dodać, że według oficjalnej strony gry w serwisie Origin, Dragon Age: Inkwizycja w polskiej wersji będzie dodatkowo oferować jeszcze tylko język rosyjski. Sugeruje to, że nie włączymy w grze oryginalnych angielskich napisów. Mamy nadzieję, że tak się jednak nie stanie.

Sniper Elite III: Afrika

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #3

Firma Techland pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Sniper Elite III: Afrika, czyli najnowsza odsłona popularnego strzelankowego cyklu studia Rebellion. Premiera nastąpi 27 czerwca tego roku.

Edycje na konsole Xbox One i PlayStation 4 sprzedawane będą w sugerowane cenie detalicznej 249,90 zł, podczas gdy wydania na Xboksa 360 i PlayStation 3 nabędziemy za 189,90 zł. Natomiast na pecety ukażą się dwie wersje – standardowa (119,90 zł) oraz premium (149,90 zł).

Warto dodać, że posiadacze komputerów, Xboksa 360 i PlayStation 3 cieszyć się będą polskimi napisami, a wydania na konsole nowej generacji dostępne będą jedynie w angielskiej wersji językowej.

Divinity: Original Sin

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #4

Studio Larian ogłosiło, że gra Divinity: Original Sin będzie miała światową premierę 20 czerwca tego roku, a polski wydawca, czyli CDP.pl, poinformował, że tego samego dnia produkcja trafi również na półki rodzimych sklepów.

Warto przypomnieć, że w planach jest jedynie wersja pecetowa projektu.

Tanie serie

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #5

Firma Techland poinformowała, że 15 maja tania seria Dobra Gra zostanie zasilona dwoma nowymi tytułami:

  1. Magrunner: Dark Pulse
  2. Mars War Logs

Oba dostępne będą w cenie 19,90 zł.

Pozostałe wieści

The Vanishing of Ethan Carter bez wsparcia dla DirectX 11

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #6

W jednym z niedawnych wywiadów Adrian Chmielarz ze studia The Astronauts poinformował, że gra The Vanishing of Ethan Carter wykorzysta jedynie biblioteki DirectX 9 i twórcy nie mają w planach wprowadzenia wsparcia dla DirectX 10 lub DirectX 11. Jako powód podano większą kompatybilność DX9 oraz to, że twórcy po prostu nie potrzebowali efektów dodanych w nowszych wersjach tej technologii

Ponadto zdradzono, że gra powstaje z myślą o komputerach PC ze średniej półki, ale jednocześnie zrobi duży użytek z wielordzeniowych procesorów i wydajnej pamięci RAM. 512 MB pamięci na karcie graficznej będzie niezbędnym minimum i nie pozwoli cieszyć się najwyższym poziomem detali.

Lords of the Fallen – garść nowych informacji

Miniony tydzień był dosyć owocny dla graczy czekających na premierę Lords of the Fallen, czyli RPG-a polskiego studia CI Games. Autorzy opublikowali nowy zwiastun ukazujący starcie z tzw. Championem, czyli jednym z tytułowych lordów-generałów Upadłego Boga. Przy okazji udostępniono również zestaw grafik koncepcyjnych.

Ponadto w wywiadzie dla serwisu IGN Tomasz Gop stwierdził, że jego zespołowi jest znacznie łatwiej uzyskać rozdzielczość 1080p na PlayStation 4, podczas gdy w przypadku Xboksa One twórcy mają z tym pewne problemy.

Games Republic – ruszyła nowa platforma dystrybucji cyfrowej od 11 bit studios

W minionym tygodniu wystartowała nowa platforma dystrybucji cyfrowej, Games Republic, która została stworzona przez polskie 11 bit studios, znane z serii Anomaly. Najciekawszym elementem tego przedsięwzięcia jest to, że pozwala ono zarabiać użytkownikom, umożliwiając prowadzenie w ramach serwisu własnych sklepów.

Działa to na zasadzie linków polecających, które gracze mogą sami wygenerować i następnie otrzymają procent docelowej ceny gier zakupionych za pomocą tego odnośnika. Takie rozwiązanie może okazać się zwłaszcza atrakcyjne dla blogerów, vlogerów, autorów fanowskich stron i serwisów informacyjnych.

  1. Game Republic – strona oficjalna

Premiera gry Flashout 2 na Androida

Niecały miesiąc po debiucie na mobilnym systemie iOS doczekaliśmy się premiery androidowej wersji Flashout 2, czyli futurystycznej gry wyścigowej autorstwa katowickiego studia Jujubee. Produkcję można nabyć poprzez usługę Google Play w cenie 5,99 złotych.

  1. Flashout 2 na Google Play
  2. Flashout 2 na App Store

Premiera powieści S.T.A.L.K.E.R.: Drugi brzeg

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #8

Na półki polskich księgarni powędrowała powieść Drugi Brzeg autorstwa Michała Gołkowskiego, będąca kontynuacją wcześniejszej książki zatytułowanej Ołowiany Świt. Obie pozycje osadzone zostały w postapokaliptycznym uniwersum znanym z trylogii S.T.A.L.K.E.R..

Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów w cenie 39,90 zł.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (21-25 kwietnia 2014)
  2. Dark Souls II debiutuje w wersji PC
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 26-27 kwietnia
  4. 2014 FIFA World Cup Brazil nie daje rady Minecraftowi. Top Empik - Tydzień 16
  5. Gry na komputery Apple w ofercie cdp.pl