Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2014, 17:31

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dragon Age: Inkwizycja ukaże się 9 października. Obejrzyj nowy zwiastun

Wydawca gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja, firma Electronic Arts, opublikował nowy zwiastun wyczekiwanej produkcji, przy okazji zdradzając datę premiery. Tytuł ukaże się w Polsce 9 października, a na najnowszym nagraniu możemy obejrzeć kolejne fragmenty rozgrywki.

Firma Electronic Arts ujawniła datę premiery wyczekiwanej gry cRPG Dragon Age: Inkwizycja (Dragon Age: Inquisition). Tytuł ukaże się na rynku 9 października bieżącego roku na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Dwa dni wcześniej do sklepów pobiegną fani w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji opublikowano nowy zwiastun, zatytułowany Inkwizytor. Skupia się on na tytułowej postaci, która jako jedyna przeżyła potężny wybuch, a teraz musi zamknąć Szczeliny, umożliwiające kolejnym demonom przedzieranie się do świata Thedas. Oprócz tego, na najnowszym nagraniu możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry studia BioWare. Jednocześnie zdradzono, że Inkwizycja nie będzie ostatnią odsłoną serii. Mark Darrah, producent wykonawczy gry, stwierdził, że:

„Dragon Age nigdy nie miało być trylogią. Od zawsze patrzymy na Dragon Age, jako opowieść o świecie, w przeciwieństwie do historii postaci. Dlatego też zmieniamy bohaterów w kolejnych odsłonach (…) Mamy nadrzędną historię i dokądś zmierzamy, ale ta gra nie będzie finałem.”

Dragon Age: Inkwizycja to nie ostatnia część serii. - Dragon Age: Inkwizycja ukaże się 9 października. Obejrzyj nowy zwiastun - wiadomość - 2014-04-22
Dragon Age: Inkwizycja to nie ostatnia część serii.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z udostępnionymi w czasie imprezy PAX East nowymi szczegółami, o których pisaliśmy kilka dni temu. Studio BioWare zdradziło m.in., że w trzecim Dragon Age prawdopodobnie spotkamy Szarego Strażnika oraz Hawke’a, czyli bohaterów poprzednich części. Oprócz tego będzie się dało polować na zwierzęta, wchodzić w związki i nie tylko. Pozostałe informacje znajdziecie natomiast w naszej ostatniej zapowiedzi.

Dragon Age: Inkwizycja ukaże się 9 października. Obejrzyj nowy zwiastun - ilustracja #2Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier RPG. Tytuł pozwoli wcielić się w przywódcę Inkwizycji – niezależnej politycznie organizacji, starającej się powstrzymać inwazję demonów. Produkcja napędzana będzie przez technologię Frostbite 3, wykorzystaną chociażby w strzelance Battlefield 4. Projekt można zamawiać w ramach pre-orderów u większości polskich sprzedawców oraz w Sklepie Gry-OnLine.

Gra powstaje w studiu BioWare, znanym m.in. z takich produkcji jak Mass Effect, Star Wars: The Old Republic czy też Jade Empire. Deweloper ten pracuje obecnie także nad Mass Effect 4.