Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2014, 19:44

autor: Orbech

Dragon Age: Inkwizycja – podczas targów PAX East ujawniono nowe szczegóły gry

Podczas bostońskich targów PAX East studio BioWare ujawniło wiele nowych szczegółów na temat gry Dragon Age: Inkwizycja. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się trochę o relacjach interpersonalnych, a także poznaliśmy imiona dwóch osób, z którymi będzie można nawiązać romans.

Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Producent: BioWare Corporation,
  • Gatunek: sandboks cRPG w klimacie fantasy,
  • Platformy: PC, X360, XONE, PS3, PS4,
  • Premiera: 2014 rok.

Kilka dni temu poznaliśmy imiona niektórych postaci, które będą nam towarzyszyć podczas przygody w grze cRPG Dragon Age: Inkwizycja. W czasie panelu na targach PAX studio BioWare uchyliło rąbek tajemnicy na temat interakcji między nimi, a konkretnie chodzi o - charakterystyczne dla serii - romanse. W trzeciej odsłonie cyklu związki międzyludzkie mają być bardziej złożone i realistyczne. Stosunki interpersonalne będą bardziej naturalne i dojrzałe. Gra pozwoli na różne rodzaje romansów pomiędzy postaciami i np. nic nie stoi na przeszkodzie, by rywalizacja z którąś z nich nie zamieniła się w „wypełnioną nienawiścią, zakazaną miłość”. Można będzie również rozkochać w sobie przyjaciela, z którym wcześniej często się żartowało. Twórcy ujawnili jednak, że nie zabraknie też tej tradycyjnej drogi do romansu, za pomocą czułej, romantycznej miłości.

W czasie panelu studio Bioware ujawnilo także dwie postacie, z którymi na pewno będzie można wejść w związek. Jedną z nich będzie Cullen, czyli templariusz, który pojawił się już w poprzednich odsłonach cyklu. Drugą potwierdzoną osobą, z jaką będzie można nawiązać romans jest znana z drugiej części serii, Cassandra Pentaghast, czyli przywódczyni Poszukiwaczy. Poza sprawami sercowymi, twórcy powiedzieli więcej o towarzyszach, których, jak wiemy, będzie dziewięciu. Każdy z nich okaże się mistrzem w swojej dziedzinie i ma reprezentować inny sposób walki, co pozwoli na dużą elastyczność w budowaniu przez gracza swojej drużyny.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Inkwizycji zobaczymy bohaterów poprzednich części cyklu – Szarego Strażnika oraz Hawke’a. Możliwe, że w grze pojawi się również Flemeth, a także co najmniej jedna postać z książki Dragon Age: Asunder.

Jeżeli chodzi o Królestwo Pustki, czyli miejsce, z którego pochodzi magia, moc i demony, to gracz będzie mógł udać się do jej szczelin i je zamknąć. Czynność ta jednak ma być wykonywana dosyć rzadko.

W grze pojawi się również możliwość polowania na zwierzęta i zbierania ziół. Zasoby tych drugich będą jednak ograniczone i w końcu się wyczerpią. Na koniec deweloperzy ze studia BioWare powiedzieli kilka słów o funkcji Keep w Dragon Age: Inkwizycja, która ma być elementem społecznościowym w grze, jaki można będzie dzielić z innymi online. To ma być darmowe doświadczenie internetowe dla graczy, jak powiedział producent Cameron Lee: „Chcemy, aby Inkwizycja była doświadczeniem, które zabierasz ze sobą wszędzie – do pracy, domu, salonu i łóżka”.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier cRPG w historii. W tytule wcielimy się w przywódcę tytułowej Inkwizycji, próbującego zażegnać konflikt pomiędzy Magami a Templariuszami oraz powstrzymać inwazję demonów Pustki, które oblegają cały kontynent Thedas.

Tworząc postać głównego bohatera będzie można wybrać jego klasę (wojownik, mag, łotrzyk) i płeć, a także rasę. Nowością w serii będzie możliwość grania qunari. Protagoniście ma towarzyszyć dziewięciu kompanów. Każdy będzie miał własną historię, motywy i cele. Poza tym, grę mają charakteryzować złożone wybory moralne, które nie będą opierały się na prostym schemacie dobro-zło. Konsekwencje wyborów mają odegrać istotną rolę w fabule, a tytuł ma zaoferować nawet 40 różnych zakończeń.

Dragon Age: Inkwizycja zostanie wydany w tym roku na komputerach osobistych, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.