Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2014, 10:23

autor: luckie

Dragon Age: Inkwizycja bez importu zapisów z poprzednich odsłon

Studio BioWare wyjawiło szczegóły na temat działania Dragon Age Keep, kreatora zapisów do Dragon Age: Inkwizycja. Okazuje się, że system ten będzie jedyną opcją, aby przenieść do gry decyzje z poprzednich odsłon - trzecia część znanej serii RPG-ów nie umożliwi importu zapisów.

System Dragon Age Keep zastąpi tradycyjny transfer save’ów (źródło: Origin)
System Dragon Age Keep zastąpi tradycyjny transfer save’ów (źródło: Origin)
Dragon Age Keep
  1. Kreator zapisów oferowany za darmo w sklepie Origin (wymagany PC, smartfon lub tablet)
  2. Zostanie on udostępniony na około miesiąc przed premierą Dragon Age: Inkwizycja
  3. Możliwość dokonania ponad 300 wyborów
  4. Proces przyjmie formę animacji z narratorem
  5. Integracja ze wszystkimi platformami sprzętowymi oraz opcja dzielenia się „save’ami”

Studio BioWare zaskoczyło nieco fanów wiadomością, że Dragon Age: Inkwizycja nie wykorzysta zapisanych stanów gry z poprzednich dwóch odsłon cyklu. Nie znaczy to jednak, że dotychczasowe wybory fanów tej serii fantasy stracą jakiekolwiek znaczenie. Otóż przed rozpoczęciem rozgrywki będzie się dało ukształtować sytuację na kontynencie Thedas za pomocą darmowej aplikacji towarzyszącej – Dragon Age Keep. Zostanie ona udostępniona w sklepie Origin na około miesiąc przed premierą gry. Tam, każdy, kto ma zamiar zaopatrzyć się w Dragon Age: Inkwizycja (pre-order nie wymagany), będzie mógł dokonać kluczowych wyborów z Dragon Age: Początek i Dragon Age II, a jeśli styka się z serią po raz pierwszy – poznać historię Szarego Strażnika i Hawke.

Dragon Age Keep postawi graczy przed ponad 300 dylematami, co sprawi, że każdy zacznie zabawę w unikalnej wersji świata. Proces ten przyjmie formę prostej animacji z narratorem w osobie Varrica Tethrasa, wesołego krasnoluda znanego z „dwójki”. Na koniec, stworzony zostanie plik, który będziemy mogli wykorzystać do rozpoczęcia rozgrywki w Inkwizycji lub wysłać znajomemu.

BioWare tłumaczy, że wykorzystanie stanów gry z poprzednich części byłoby trudne pod względem technicznym, z racji na różnorodność decyzji graczy. Ponadto część weteranów serii z pewnością ma zamiar kontynuować przygodę na innych platformach sprzętowych (np. na konsolach nowej generacji), więc i tak nie mogliby wykorzystać starych zapisów. Twórcy uznali, że ich nowe narzędzie do przenoszenia postępów w praktyce sprawdzi się lepiej niż tradycyjne przeniesienie save’a. Dragon Age: Inkwizycja ukaże się w Polsce 20 listopada 2014 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360.

  1. Dragon Age: Inkwizycja – kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona gry Dragon Age: Inkwizycja