Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 kwietnia 2014, 21:52

autor: Orbech

Games Republic – ruszyła nowa platforma dystrybucji cyfrowej od 11 bit studios

Polskie 11 bit studios otworzyło platformę Games Republic, która pełni funkcję sklepu dystrybucji cyfrowej. Co ciekawe, firma nie poprzestaje wyłącznie na sprzedawaniu gier. Games Republic pozwoli również zarobić użytkownikom serwisu, dając im możliwość nie tylko kupowania, ale również prowadzenia własnych sklepów.

Ruszyła platforma Games Republic, czyli nowy sklep dystrybucji cyfrowej od 11 bit studios. - Games Republic – ruszyła nowa platforma dystrybucji cyfrowej od 11 bit studios - wiadomość - 2014-04-25
Ruszyła platforma Games Republic, czyli nowy sklep dystrybucji cyfrowej od 11 bit studios.
Platforma Games Republic w skrócie:
  • stworzona przez warszawską firmę 11 bit studios,
  • jest to sklep internetowy, w którym sprzedawcą może być każdy: gracz, twórca, bloger, vloger itp.,
  • na starcie w usłudze dostępne są głównie gry 11 bit studios oraz inne z gatunku indie. W przyszłości ma pojawić się więcej produkcji z kategorii AAA.

Oficjalnie ruszyła nowa platforma dystrybucji cyfrowej, Games Republic, która została stworzona przez polskie 11 bit studios, znane z serii Anomaly. O innowacyjnej usłudze Games Republic informowaliśmy jeszcze w listopadzie, a dzisiaj rano pojawiła się pierwsza wersja serwisu i wszyscy zainteresowani mogą już z niego korzystać. Na głównej stronie widnieje wiele ofert gier w obniżonych cenach i trzeba powiedzieć, że wybór jest całkiem spory. Na razie dostępne są głównie tytuły 11 bit studios oraz inne z gatunku indie. Jednak w przyszłości ma pojawić się więcej produkcji z kategorii Triple-A. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka platforma wygląda jak zwykły sklep internetowy, w którym użytkownicy mogą tylko kupować gry. Jednakże, w Games Republic każdy może zarobić, ponieważ serwis pozwala w ramach platformy na prowadzenie własnych sklepów.

Działa to na zasadzie linków polecających. Każdy gracz, który opublikuje w dowolnym miejscu w sieci materiały dotyczące gier może umieścić pod nimi odnośnik do swojego własnego sklepiku (w ramach platformy Games Republic). Po zakupie dokonanym po kliknięciu w taki link, użytkownik go generujący otrzyma określony procent docelowej ceny tytułu. Jest to dosyć rewolucyjny pomysł, który może zainteresować zwykłych graczy, blogerów, vlogerów, autorów fanowskich stron i serwisów informacyjnych itp.

Strona Games Republic dostępna jest w języku angielskim. Ceny podane są w dolarach, jednak Polacy mogą korzystać z serwisu bez żadnych problemów. Inicjatywa jest bardzo interesująca i korzystna przede wszystkim dla małych, początkujących deweloperów, którzy mogą otworzyć własny sklepik z ich produkcjami. Natomiast współpraca twórców, blogerów i społeczności vlogerów może wpłynąć bardzo pozytywnie na całą branżę. Zobaczymy co z tego wyniknie, a serwis Games Republic warto choćby odwiedzić, bowiem za rejestrację można otrzymać grę Anomaly: Warzone Earth.