Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 20:47

autor: Ender

Problemy techniczne z Dark Souls II na PC – twórcy obiecują poprawki

Wielu właścicieli pecetowej wersji gry Dark Souls II informuje o problemach technicznych portu. Uwagi związane są ze sterowaniem, a także błędami z kodem sieciowym, oprawą graficzną oraz dźwiękiem. Twórcy obiecują wydanie poprawek, które zniwelują bugi, równoczesne podając sposoby usunięcia niektórych z nich.

Nie tylko przeciwnicy w Dark Souls II przyprawiają o ból głowy, problemy techniczne uniemożliwiają niektórym osobom uruchmienie gry - Problemy techniczne z Dark Souls II na PC – twórcy obiecują poprawki - wiadomość - 2014-04-25
Nie tylko przeciwnicy w Dark Souls II przyprawiają o ból głowy, problemy techniczne uniemożliwiają niektórym osobom uruchmienie gry
Dark Souls II w skrócie:
  1. Producent: From Software
  2. Wydawca: Bandai Namco Games
  3. Gatunek: RPG akcji z widokiem TPP
  4. Realia: mroczny świat fantasy
  5. Cecha szczególna: wyżyłowany poziom trudności
  6. Termin premiery: 11 marca 2014 (X360, PS3), 25 kwietnia 2014 (PC)

Premierę długo wyczekiwanej pecetowej wersji Dark Souls II mamy już za sobą. Niestety i tym razem twórcy z From Software wydali port, który pod względem technicznym nie do końca sprostał dużym oczekiwaniom graczy. Oficjalne forum gry w serwisie Steam pełne jest wpisów osób, które informują o większych i mniejszych problemach z jej działaniem.

Uwagi dotyczą wielu istotnych elementów funkcjonowania Dark Souls II. Gracze zgodnie narzekają na sterowanie za pomocą myszki i klawiatury, zwłaszcza na domyślne i niefortunne ustawienia klawiszy. Problemy występują także z padami. Zdarza się, że gra nie rejestruje poszczególnych przycisków lub nie wykrywa kontrolera. W wielu przypadkach produkcja w ogóle nie uruchamia się lub przestaje reagować już na ekranie głównego menu. Usterki pojawiają się także podczas zabawy na niektórych monitorach lub telewizorach. Sporą przeszkodą jest także niemożność połączenia się z serwerami, która uniemożliwia wielu osobom rozgrywkę w sieci. Posiadacze Dark Souls II skarżą się również na to, że nie otrzymali cyfrowych bonusów, takich jak soundtrack czy artbook, które były zagwarantowane dla osób składających pre-ordery.

Bandai Namco zapewnia, że przygląda się większości uwag graczy i pracuje w tej chwili nad łatkami, które wydane zostaną w najbliższym czasie. Mają one wyeliminować większość najczęściej występujących bugów. Na forum firma podaje również tymczasowe rozwiązania niektórych problemów. Fani Dark Souls, nie tylko na Steamie, ale i w wielu innych miejscach w sieci, dzielą się własnymi poradami i sposobami na zaradzenie błędom. Powstają też pierwsze mody, ułatwiające sterowanie oraz zmieniające oprawę graficzną.

  1. Oficjalne forum usterkowe Dark Souls II na Steamie
  2. Oficjalna strona internetowa gry Dark Souls II
  3. Recenzja gry Dark Souls II - wielki powrót symulatora umierania