Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2014, 19:32

autor: Ender

Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny

Producenci Dragon Age: Inkwizycja odświeżyli oficjalną stronę internetową gry, wzbogacając ją o informacje na temat dostępnych dla graczy klas postaci. Przy okazji, opublikowano również nowe screeny z produkcji.

Jeżeli chodzi o klasy i specjalizacje postaci bohatera, twórcy gry polegają na sprawdzonych rozwiązaniach - Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny - wiadomość - 2014-04-25
Jeżeli chodzi o klasy i specjalizacje postaci bohatera, twórcy gry polegają na sprawdzonych rozwiązaniach

Oficjalna strona internetowa gry Dragon Age: Inkwizycja została odświeżona i wzbogacona o nowe informacje dotyczące klas postaci gracza, a także screeny. Część obrazków pochodzi bezpośrednio z ostatnich trailerów produkcji, części nie mieliśmy okazji wcześniej zobaczyć.

Tworząc postać Inkwizytora wybierzemy na początku jedną z trzech klas postaci – łotrzyk, mag, wojownik, które reprezentują klasyczny podział znany z dziesiątek gier fantasy i poprzedniej odsłony serii. Każda klasa ma własny zestaw zdolności, broni oraz umiejętności specjalnych. Co ciekawe, posiadać ma także właściwe tylko dla niej elementy fabuły. Producenci nie precyzują jednak czy będą to dodatkowe questy, czy też jedynie opcjonalne wybory w trakcie dialogów. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia, gracz będzie miał możliwość wyboru specjalizacji, odblokowującej zupełnie nowe umiejętności i strategie. W sumie mamy do wyboru 9 specjalizacji (po 3 na każdą klasę postaci). Strona internetowa ujawniła na razie nazwy trzech z nich.

Klasy postaci w Dragon Age Inkwizycja:

Wojownik

  1. Wojownicy specjalizują się w walce na krótki dystans, polegając na sile i doświadczeniu. Gracze będą mogli używać broni jednoręcznej i tarczy, opcjonalnie wykorzystają też broń dwuręczną, zdając się na ochronę oferowaną przez potężne srebrytowe pancerze.

Znana specjalizacja – Czempion

  1. Czempioni skupiają się na ochronie innych członków drużyny i stawiają na maksymalne wzmocnienie swojej obrony. Do ich dyspozycji oddany zostanie zestaw nowych umiejętności defensywnych, pozwalających absorbować obrażenia oraz kontrować ataki wrogów.

Mag

  1. Magowie korzystają z umiejętności i czarów, które osłabiają przeciwników oraz czynią ich podatnymi na ataki fizyczne. W ich arsenale znajdują się również czary typowo ofensywne, zamrażające i podpalające wrogów.

Znana specjalizacja – Rycerz zaklinacz

  1. Rycerze zaklinacze walczą w pierwszym szeregu, wykorzystując swoje magiczne zdolności. Braki w sile i zręczności równoważą potężnymi zaklęciami ochronnymi i magicznymi ostrzami.

Łotrzyk

  1. Łotrzykowie preferują broń dystansową, taką jak łuki, w zwarciu natomiast polegają na sztyletach. W walce skupiają się na tym, by wyprowadzić jak najbardziej efektywne ataki, zadające ogromne obrażenie wrogom. Przedstawicie tej klasy są wyjątkowo mobilni i szybcy, potrafią też maskować swoją obecność na polu bitwy.

Znana specjalizacja – Artefaktor

  1. Artefaktorzy to wynalazcy i mistrzowie mechaniki, tworzący rożnego rodzaju mechanizmy, takie jak pułapki czy przedmioty odwracające uwagę przeciwników.
Walki ze smokami będą jednym z wielu efektownych momentów w trakcie rozgrywki - Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny - wiadomość - 2014-04-25
Walki ze smokami będą jednym z wielu efektownych momentów w trakcie rozgrywki
W drużynie gracza znajdą się postacie znane z poprzednich części serii - Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny - wiadomość - 2014-04-25
W drużynie gracza znajdą się postacie znane z poprzednich części serii
W trakcie walki gracze będą mogli stosować różne strategie i eksperymentować ze stylem gry - Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny - wiadomość - 2014-04-25
W trakcie walki gracze będą mogli stosować różne strategie i eksperymentować ze stylem gry
Grę napędza silnik Frostbite 3 - Dragon: Age Inkwizycja – informacje o klasach postaci oraz nowe screeny - wiadomość - 2014-04-25
Grę napędza silnik Frostbite 3

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier RPG. Tytuł pozwoli wcielić się w przywódcę Inkwizycji – niezależnej politycznie organizacji, starającej się powstrzymać inwazję demonów. Produkcja napędzana będzie przez technologię Frostbite 3, wykorzystaną chociażby w strzelance Battlefield 4. Tytuł ukaże się w Europie 10 października tego roku i będzie dostępny na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry Dragon Age: Inkwizycja
  2. Dragon Age: Inquisition - co nowego o największym RPG od BioWare