Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 21:55

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 marca 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku nie należał do najbardziej emocjonujących. Do sprzedaży trafiła jedna rodzima produkcja mobilna i mogliśmy obejrzeć sporo ciekawych materiałów video z nadchodzących polskich tytułów.

Flashout 2 rozpoczeło podbój urządzeń mobilnych. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 marca 2014 r.) - wiadomość - 2014-03-31
Flashout 2 rozpoczeło podbój urządzeń mobilnych.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Football Manager Classic 2014 na PlayStation Vita

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 marca 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać w naszym kraju Football Manager Classic 2014 w wersji na konsolę przenośną PlayStation Vita. Tytuł ukaże się 11 kwietnia w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 159,99 złotych.

Pozostałe wieści

Premiera Flashout 2

W minionym tygodniu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS zadebiutował projekt Flashout 2, czyli futurystyczna gra wyścigowa katowickiego studia Jujubee. Produkcję można nabyć w serwisie App Store w cenie 2,69 euro, czyli w przeliczeniu około 11 złotych.

  1. Flashout 2 na App Store
  2. Gardens Inc 2: The Road to Fame na Steam

Gra oferuje szeroki wybór trybów zabawy, zarówno wieloosobowych, jak i dla pojedynczego gracza. W planach są wersje na pecety oraz urządzenia mobile z systemami Windows Phone oraz Android, choć na razie nie podano planowanych dat premier tych edycji.

Premiera Gardens Inc 2: The Road to Fame na Steam

Wydanej kilka miesięcy temu casualowej strategii Gardens Inc 2: The Road to Fame udało się w końcu zadebiutować na serwisie Steam. Produkcja powstała wspólnymi siłami dwóch polskich zespołów w postaci Nitreal Games oraz World-Loom i dostępna jest w cenie 8,99 euro, czyli około 37 złotych.

W grze naszym zadaniem jest przywrócenie świetności zapuszczonemu ogrodowi oddziedziczonemu w spadku. Zabawa polega głównie na odpowiednim zarządzaniu surowcami i podległymi postaciami, tak aby zdążyły się uporać ze wszystkimi wyznaczonymi celami przed upływem limitu czasowego.

Nowy zwiastun Enemy Front

Polskie studio CI Games wypuściło nowy zwiastun gry Enemy Front, czyli osadzonego w realiach II wojny światowej FPS-a tworzonego w oparciu o technologię CryEngine. Przy okazji poinformowano, że tytuł trafi do sprzedaży w Europie 12 lub 13 czerwca (zależnie od kraju) Przypomnijmy, że projekt zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Nowy zwiastun Hellraid

Świeży materiał video wypuściło także studio Techland prezentując nowy filmik z projektu Hellraid. Możemy na nim zobaczyć prezentację systemów rządzących zachowaniem się szkieletów w grze.

Przypomnijmy, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz na komputerach osobistych.

Gorky 21 odroczone, ale z dużą szansą na ukończenie

Łukasz Mach ze studia The Farm 51, podzielił się z nowymi informacjami na temat zapowiedzianej w czerwcu 2011 roku gry Gorky 21. Okazało się, że pomimo tak długiej ciszy wokół projektu wcale nie został on definitywnie skasowany. Zamiast tego znajduje się w stanie zawieszenia. Obecnie zespół koncentruje się na nowej marce w postaci Get Even oraz konwersji Deadfall Adventures na konsolę PlayStation 3, ale w przyszłości twórcy mają nadzieję powrócić do Gorky 21.

The Vanishing of Ethan Carter osiągnie kolejny poziom fotorealizmu w grach

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (24 - 30 marca 2014 r.) - ilustracja #4

Polskie studio The Astronauts zdradziło nowe informacje dotyczące pecetowej przygodówki The Vanishing of Ethan Carter. Twórcy poinformowali, że podczas produkcji posługują się technologią fotogrametrii. Oznacza to, że zamiast własnoręcznie opracowywać każdy model i teksturę, artyści wykorzystują autentyczne zdjęcia i odtwarzają je w 3D przy wykorzystaniu algorytmu o nazwie Lowe’s Scale Invariant Feature Transform. Rezultaty prezentują się wyśmienicie, a jednocześnie technika ta ma znacząco skrócić czas potrzebny na tworzenie lokacji.

The Vanishing of Ethan Carter powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Dopiero w późniejszym terminie mogą ukazać wydania konsolowe.

Intel Extreme Masters Katowice – ponad 70 tys. osób odwiedziło Spodek

Finał Intel Extreme Masters okazał się wielkim sukcesem. Organizatorzy imprezy pochwalili się, że katowicki Spodek odwiedziło łącznie ponad 70 tys. fanów esportu. Więcej danych znajdziecie na oficjalnej infografice poniżej:

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (24-28 marca 2014)
  2. Titanfall nadal niepokonany. Top Empik - Tydzień 12
  3. Diablo III: Reaper of Souls - dziś premiera dodatku do gry Diablo III
  4. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 29-30 marca