Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Cenega Press Release 27 marca 2014, 15:05

Football Manager Classic 2014 na PlayStation Vita w planie wydawniczym firmy Cenega

W pełni funkcjonalna, przenośna wersja Football Manager Classic w sprzedaży od 11 kwietnia!

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Cenega, partner dystrybucyjny firmy SEGA® Europe Ltd. w Polsce, z przyjemnością informuje, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Football Manager ™ Classic 2014 (FMC 2014) na PlayStation Vita. Tytuł ukaże się 11 kwietnia w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za polską wersję gry odpowiada Sports Interactive.

FMC 2014 na PS Vita to pierwsza gra z długiej i niezwykle popularnej serii, która umożliwi fanom rozegranie tego samego meczu na dwóch różnych platformach w zależności od tego czy przebywają w domu i grają na komputerze, czy gdziekolwiek indziej grając na PlayStation Vita. Ponadto, FMC 2014 na PS Vita jest również pierwszą przenośną grą wyposażoną w uznany silnik meczowy 3D, który dodaje rozgrywce niezwykły realizm oraz imersję niespotykaną w poprzednich częściach dedykowanych na telefony komórkowe i przenośne konsole. Poza tym gra zawiera niemal identyczne cechy w porównaniu do wersji Football Manager Classic na komputery osobiste.

Przygotowane przy znacznym wsparciu Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), FMC 2014 na PS Vita zostało opracowane wspólnie przez Sports Interactive, jego siostrzane studio Hardlight™ (odpowiedzialne za gry Sonic Dash™ i Sonic Jump™) oraz Little Stone Software z siedzibą w Sheffield.

To wspaniałe móc w końcu wydać FMC Vita. To była najbardziej wymagająca technicznie gra, nad jaką kiedykolwiek pracowaliśmy – w zasadzie udało nam się przenieść grę PC, która wymaga mnóstwo pamięci, myszy i klawiatury do wspaniałej konsoli przenośnej Sony z dotykowym ekranem. Pomoc, jaką uzyskaliśmy od wszystkich naszych partnerów, była wspaniała powiedział Miles Jacobson, Dyrektor Sports Interactive. Możliwość zabrania ze sobą zapisu gry z PC w podróż to nowe doświadczenie Football Managera.

Przez lata marzeniem wielu fanów Football Managera było, aby móc cieszyć się pełną wersję swojej ulubionej gry gdziekolwiek są, powiedział Shahid Ahmad, Senior Business Development Manager w Sony Computer Entertainment Europe. Sports Interactive i SEGA zrealizowały swoje marzenie o PS Vita, a my w PlayStation jesteśmy zachwyceni z przełomowych wyników ich pracy.

Football Manager Classic rozpoczął życie jako „odchudzony” tryb gry w Football Manager 2013. Został specjalnie zaprojektowany jako alternatywa dla graczy, którzy wolą mniej czasochłonny sposób gry. Wydanie FMC 2014 na PS Vita to pierwszy przypadek wydania Football Manager Classic jako samodzielnej gry.

Grę można już zamawiać m.in. w sklepach muve.pl, sklep.cdaction.pl, sklep.ppe.pl oraz sklep.gry-online.pl.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Football Manager Classic 2014

Football Manager Classic 2014