Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 14:00

autor: Draug

EverQuest Next Landmark zmienia tytuł na Landmark i wchodzi w fazę zamkniętych beta testów

Studio Sony Online Entertainment poinformowało, że gra MMO EverQuest Next Landmark będzie odtąd znana po prostu jako Landmark. Zmiana tytułu produkcji zbiegła się w czasie z rozpoczęciem jej zamkniętych beta testów, które wiążą się ze znaczącym rozbudowaniem zawartości gry.

Do tej pory niemal przy każdej okazji opisywaliśmy EverQuest Next Landmark jako „przystawkę” do głównego dania w postaci EverQuest Next. Wygląda na to, że studio Sony Online Entertainment chce poniekąd zerwać z tym wizerunkiem, jako że dopiero co zakomunikowano, iż omawiane sanboksowe MMO będzie odtąd nosiło nazwę Landmark. Według słów twórców, na wyrzucenie z tytułu frazy EverQuest Next zdecydowano się, aby nie sugerować, że gra reprezentuje realia fantasy – gracze mają mieć możliwość tworzenia wszystkiego, co tylko przyjdzie im do głowy, toteż podobna etykietka byłaby myląca. Niemniej, nie oznacza to zmian w jakimkolwiek innym aspekcie gry – de facto nadal mamy do czynienia z przystawką do właściwego EverQuest Next, które ma być udoskonalane w toku prac nad Landmark.

Choć akcja gry nadal toczy się w świecie Norrath, EverQuest Next Landmark pozbywa się z tytułu wszystkich słów poza ostatnim. - EverQuest Next Landmark zmienia tytuł na Landmark i wchodzi w fazę zamkniętych beta testów - wiadomość - 2014-03-27
Choć akcja gry nadal toczy się w świecie Norrath, EverQuest Next Landmark pozbywa się z tytułu wszystkich słów poza ostatnim.

To jednak nie koniec wieści w tym temacie na dziś. Zmiana nazwy produkcji zbiega się bowiem w czasie z zakończeniem alfa testów, które trwały od stycznia, i przejściem do fazy zamkniętej bety. Wiąże się to z implementacją w grze wielu nieobecnych dotąd funkcji. Będą to między innymi: system walki (wraz z naliczaniem obrażeń i ewentualnością poniesienia śmierci), rozbudowane mechanizmy rzemiosła, Player Studio (miejsce pozwalające na handlowanie przedmiotami stworzonymi przez graczy, również za prawdziwe pieniądze), jaskinie, woda (zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej), zbieranie łupów, dziennik, osiągnięcia, usprawniona mapa, gildie, tryb PvP, system szybkiej podróży (Ley Lines), kolekcje i SOEmote (funkcja umożliwiająca zeskanowanie własnej twarzy przy użyciu kamerki internetowej i nadanie jej swojemu bohaterowi).

Deweloper zapowiedział, że zamknięte beta testy będą trwały dłużej niż poprzednia faza, lecz nie podał, kiedy możemy spodziewać się przejścia do następnego etapu. Oznajmiono tylko, że nie nastąpi to, dopóki w grze nie znajdzie się wszystko, co twórcy chcą umieścić, i produkcja nie będzie gotowa na kolejny krok. Wiemy zatem jedynie tyle, że otwarta beta rozpocznie się prawdopodobnie nie wcześniej niż w czerwcu. Osoby, które chciałyby wypróbować Landmark, mogą zgłosić się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry i mieć nadzieję, że zostaną wytypowane, lub wykupić jeden z pakietów Founder’s Pack i zagwarantować sobie natychmiastowy dostęp do zabawy.