Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2014, 08:43

autor: Draug

Metro Redux przeniesie serię Metro na konsole nowej generacji – firma Deep Silver oficjalnie potwierdza

Firma Deep Silver oficjalnie potwierdziła wczorajsze plotki, jakoby gry Metro 2033 i Metro: Last Light miały trafić na konsole nowej generacji (a także pecety) w ramach pakietu o nazwie Metro Redux. Niemniej, wydawca oznajmił też, że część informacji przedstawionych poprzedniego dnia jest przestarzała, a oficjalna zapowiedź konwersji nastąpi przed czerwcowymi targami E3.

Wczoraj informowaliśmy Was o pogłoskach dochodzących z jednego z włoskich serwisów zajmujących się grami, jakoby studio 4A Games szykowało Metro Redux – zestaw gier Metro 2033 i Metro: Last Light poddanych wyraźnemu graficznemu liftingowi i skierowanych na pecety oraz konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). I chociaż owe doniesienia mogły budzić spore wątpliwości, okazuje się, że były jednak prawdziwe – jeszcze wczoraj wieczorem firma Deep Silver oficjalnie potwierdziła, że Metro Redux znajduje się w fazie produkcji. Niemniej, wydawca ujawnił, że obrazki, jakie mogliśmy zobaczyć, pochodzą ze starej prezentacji, przeznaczonej do użytku wewnętrznego spółki i zawierają „sporo okruchów prawdy, lecz także dużo hipotetycznych pomysłów i zwykłych zapychaczy miejsca”.

Metro Redux. Ta nazwa mogła obić się Wam o uszy… nawet jeśli nie powinna” – napisali w krótkim oświadczeniu reprezentanci Deep Silver. – „Moglibyśmy wydać oświadczenie w stylu „Nie komentujemy plotek ani spekulacji” i udawać, że to się nigdy nie stało. Ale czytanie takich rzeczy jest nudne. Ich pisanie też. Zamiast tego skomentujemy więc plotki i spekulacje. Czy Metro Redux jest prawdziwe? Tak (…)”

Na szczęście nie powtórzyła się historia ze stroną thesurvivor2299.com i tym razem nie zostaliśmy zrobieni w konia. - Metro Redux przeniesie serię Metro na konsole nowej generacji – firma Deep Silver oficjalnie potwierdza - wiadomość - 2014-04-01
Na szczęście nie powtórzyła się historia ze stroną thesurvivor2299.com i tym razem nie zostaliśmy zrobieni w konia.

Mimo wszystko owego oświadczenia nie należy traktować jak oficjalnej zapowiedzi omawianego zestawu. Wydawca oznajmił, że teraz nie jest jeszcze na to gotowy, lecz obiecał, że Metro Redux zostanie pokazane światu jeszcze przed tegorocznymi targami E3, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca. Co zatem z wczorajszych informacji można uznać za pewnik, a do czego należy dalej podchodzić ostrożnie? Nie ulega większym wątpliwościom, że pakiet obejmie obie gry i że każda z nich zostanie podrasowana graficznie. Wysoce prawdopodobne wydaje się również uzupełnienie kolekcji o dodatki DLC. Natomiast z przymrużeniem oka należy traktować informację o lipcowej premierze Metro Redux. Zatem pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż twórcy opublikują konkrety na temat tego zestawu.