Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 09:40

Control 2 i gra multiplayer w produkcji - studio Remedy ujawniło plany

Studio Remedy będzie kontynuowało współpracę z firmą 505 Games. W produkcji znajduje się kontynuacja Control i multiplayerowy spin-off znany jako Condor.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  1. Remedy wspólnie z 505 Games pracuje nad dwiema nowymi grami z uniwersum Control,
  2. jedną z nich będzie spin-off w postaci kooperacyjnej strzelanki,
  3. druga to kontynuacja Control z większym budżetem niż pierwsza część,
  4. oba projekty są na wczesnym etapie produkcji, wiec nieprędko zobaczymy je w akcji.

Studio Remedy ogłosiło podpisanie umowy z firmą 505 Games. W jej ramach zespół opracuje dwie nowe produkcje osadzone w uniwersum Control. Jedną z nich będzie multiplayerowy spin-off o tymczasowej nazwie Condor, a drugą wysokobudżetowa kontynuacja.

Więcej wiadomo o pierwszej z produkcji - to właśnie z niej pochodzi grafika koncepcyjna, którą możecie zobaczyć powyżej. Ma to by być kooperacyjna strzelanka, w której czterech graczy połączy siły w walce z przeciwnikami kierowanymi przez AI. Condor to nietypowy projekt jak na Remedy. Studio do tej pory znane było z gier singleplayer. Jednocześnie zespół specjalizuje się w wyśmienitych mechanikach walk, a doświadczenie z tworzenia tytułu solowego łatwiej przenieść do produkcji PvE niż do takiej, która opiera się na rywalizacji między graczami.

Reżyser Control, Mikael Kasurinen, przyznaje, że fani mogą sceptycznie podchodzić do multiplayerowego projektu Remedy. Zapewnia jednak, że gry kooperacyjne potrafią być równie dobre, co te dla samotnego gracza, także pod kątem fabuły. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż autorzy chcą zachować elementy typowe dla produkcji tego studia, co będzie od nich wymagało dużych innowacji, ale deweloperzy są podekscytowani tym wyzwaniem.

Mniej wiadomo na temat drugiej gry. Mikael Kasurinen stwierdził jedynie, że w ramach umowy możliwe będzie opracowanie kolejnego Control z wyższym budżetem niż pierwsza część.

Kasurinen bardzo chwali sobie współpracę z 505 Games, a nowy kontrakt z wydawcą zapewni marce świetlaną przyszłość. Deweloper ostrzegł jednak, że nieprędko zobaczymy te dwie gry w akcji. Na pocieszenie dodał jednak, że wcześniej na rynek trafią inne produkcje Remedy, więc fani studia będą mieli w co grać.

  1. Oficjalna strona gry Control
  2. Recenzja Control – nie interesuje Was ta gra? Popełniacie duży błąd
  3. Control – poradnik do gry