Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2019, 11:45

autor: AlexB

Zrujnowany świat na nowych grafikach z The Last of Us 2

W sieci pojawiły się nowe grafiki koncepcyjne z gry The Last of Us: Part II, czyli sequela popularnej gry akcji od studia Naughty Dog z 2013 roku. Tytuł zadebiutuje 29 maja 2020 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Świat The Last of Us nie należy do zbyt przyjaznych. - Zrujnowany świat na nowych grafikach z The Last of Us 2 - wiadomość - 2019-11-22
Świat The Last of Us nie należy do zbyt przyjaznych.

Jedną z największych zalet pierwszego The Last of Us było bardzo sugestywne ukazanie świata po apokalipsie, zarówno jeśli chodzi o jego strukturę społeczną, jak i zrujnowane otoczenie z porzuconymi samochodami i zniszczonymi budynkami. Zbliżająca się wielkimi krokami kontynuacja dzieła studia Naughty Dog jeszcze bardziej pogłębi klimat cywilizacyjnego regresu. Możecie to zaobserwować na nowych grafikach koncepcyjnych, które pojawiły się ostatnio w sieci.

Przypominamy, że akcja The Last of Us: Part II będzie toczyć się pięć lat po wydarzeniach z poprzedniej części, czyli ćwierć wieku po tym, jak wybuchła epidemia pasożytniczego grzyba Cordyceps. Na obrazkach bardzo dobrze widać, jak przyroda coraz bardziej zaczyna pochłaniać stworzone ręką człowieka konstrukcje, kreując w ten sposób niezwykły krajobraz. W grze takich interesujących pejzaży będzie znacznie więcej.

Powyższe grafiki powstały w wyniku współpracy, jaką Naughty Dog nawiązało z Cook & Becker, holenderskim studiem specjalizującym się w przygotowywaniu tego typu dzieł opartych na grach wideo (via The Verge). Na ich stronie zobaczycie rysunki między innymi z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, Cyberpunka 2077, ostatniego God of War, Persony 5, Podróży czy Final Fantasy XV. Istnieje również opcja ich zakupu. Dostępne są zarówno albumy, jak i pojedyncze grafiki, które można na przykład powiesić na ścianie.

Po drobnym poślizgu, The Last of Us: Part II zadebiutuje wyłącznie na konsoli PlayStation 4 29 maja 2020 roku. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi). Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się on w akcji, to zapraszamy do obejrzenia fragmentów gameplayu opatrzonych komentarzem twórców. Z kolei tutaj znajdziecie szczegółowe wrażenia z wrześniowego pokazu gry. Uważajcie jednak na potencjalne spoilery.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  2. The Last of Us 2 wygląda aż zbyt pięknie
  3. The Last of Us: Part II - kompendium wiedzy