Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2019, 12:05

Minecraft Earth dużym sukcesem

Z okazji 10. rocznicy wydania swojego dzieła studio Mojang udostępnia kolejną mobilną odsłonę popularnego cyklu. Minecraft Earth to gra bazująca na rozszerzonej rzeczywistości. W ubiegłym tygodniu aplikacja została odblokowana na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Minecraft zachęci graczy do wyjścia z domu – ciekawe posunięcie Mojangu. - Minecraft Earth cieszy się dużym sukcesem - wiadomość - 2019-11-22
Minecraft zachęci graczy do wyjścia z domu – ciekawe posunięcie Mojangu.

Minecraft Earth to gra korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), która jest w stanie konkurować z Pokemon GO. Tytuł został zapowiedziany w maju 2019 roku i jest jednym z projektów przygotowywanych z okazji dziesięciolecia Minecrafta. Tytuł korzysta z kamery smartfona, nakładając na widoczny obraz trójwymiarowe elementy gry. Zamknięta beta zadebiutowała 16 lipca i początkowo była dostępna tylko na systemie iOS w Seattle i Londynie, a następnie w Sztokholmie, Tokio i Meksyku (mieście). W październiku gra pojawiła się również na Islandii i Nowej Zelandii. 12 listopada gracze ze Stanów Zjednoczonych doczekali się premiery na terytorium całego kraju, zarówno na iOS, jak i Androida. Jak informuje Sensor Tower, w pierwszym tygodniu aplikacja została pobrana 1,4 miliona razy w App Store i Google Play, a do tej pory łączna liczba pobrań to 2,5 miliona.

Porównanie, które przygotowali dziennikarze z San Francisco, wydaje się być nieco niesprawiedliwe, bowiem gra jest jeszcze na etapie wczesnego dostępu, dlatego tylko w ramach ciekawostki zamieszczamy grafikę zestawiającą ilość pobrań innych gier AR w pierwszym tygodniu od premiery w USA.

Minecraft Earth cieszy się dużym sukcesem - ilustracja #2

Gra może odnieść większy sukces po oficjalnej premierze, która przewidziana jest na 2020 rok. Przypomnijmy, że oryginalna wersja Minecrafta jest prawdopodobnie najlepiej sprzedającym się hitem w historii gier komputerowych. Do tej pory gracze kupili 176 milionów egzemplarzy, dodatkowo chińska wersja sandboksa jest dostępna w modelu free-to-play i w zaledwie 2 lata przekroczyła próg 300 milionów użytkowników.

Nie wiadomo, kiedy Minecraft Earth będzie dostępny w Polsce. Nie znamy także dokładnej daty oficjalnej premiery. Wiemy jedynie, że gra pojawi się na systemach iOS i Android. Jak myślicie, czy Minecraft w świecie rozszerzonej rzeczywistości będzie w stanie konkurować z Pokemon GO, a może pobije jego sukces?