Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 września 2019, 17:49

autor: Entelarmer

Remedy omawia przyszłość Control - duże dodatki i darmowe DLC

Studio Remedy Entertaiment ogłosiło plany rozwoju Control. Nowa gra twórców serii Max Payne otrzyma garść darmowej zawartości oraz nowe misje fabularne. Te ostatnie przypuszczalnie rzucą też światło na pamiętne wydarzenia z Alana Wake'a.

To nie koniec przygody w Najstarszej siedzibie. - Remedy omawia przyszłość Control - duże dodatki i darmowe DLC - wiadomość - 2019-09-11
To nie koniec przygody w Najstarszej siedzibie.

Premiera Control już dawno za nami, a choć nie obyła się ona bez problemów, to w ogólnym rozrachunku tytuł został ciepło przyjęty przez graczy. Jeśli po dwóch tygodniach poznaliście już wszystkie sekrety gry, lecz liczycie na więcej, powinien Was ucieszyć ostatni komunikat twórców. Studio Remedy Entertainment ujawniło nowe informacje na temat planów rozwoju Control, przewidujące dodawanie nowej zawartości do 2020 roku. Na pierwsze atrakcje nie przyjdzie nam długo czekać. Jesienią otrzymamy oficjalny tryb fotograficzny, pozwalający na robienie pięknych, efektownych lub po prostu zabawnych zdjęć z gry. Nieco później, w grudniu, dostaniemy Wyprawy (w oryg. Expeditions) – nowy tryb zabawy przeznaczony dla wymagających graczy, którzy ukończyli główny wątek. W ramach niego udamy się na wycieczkę z szefem ochrony Arishem, by zbadać tajemniczą Formację, co będzie wymagać sporych umiejętności oraz jak najlepszego ekwipunku. Obie nowinki ukażą się w formie bezpłatnych DLC.

Źródło: oficjalna strona gry Control. - Remedy omawia przyszłość Control - duże dodatki i darmowe DLC - wiadomość - 2019-09-11
Źródło: oficjalna strona gry Control.

Prócz darmowych dodatków twórcy szykują też dwa płatne rozszerzenia. Każde z nich zaoferuje misje fabularne, w ramach których zobaczymy nowe lokacje, wrogów oraz mechaniki gry. Pierwsze DLC – The Foundation – pozwoli nam poznać historię Najstarszej siedziby podczas wyprawy do miejsca znajdującego się pod budynkiem Federalnego Biura Kontroli. Z kolei AWE zabierze nas do ośrodka badawczego, w którym badane są tytułowe Wydarzenia Alter Świata (w skrócie WAŚ: w oryg. Alter World Events). Co ciekawe, na okładce tego dodatku da się zobaczyć charakterystyczną sylwetkę Alana Wake’a, co wskazuje na powiązanie ze starszą grą studia (dzięki, shinobi502). Nie jest to wielkim zaskoczeniem, zważywszy na liczbę odniesień do historii tamtej produkcji w Control.

Nie wiemy, czy możemy liczyć na coś więcej, ale niewykluczone, że zespół Remedy Entertainment ma w zanadrzu także inne atrakcje. Pozostaje czekać na kolejne informacje, w tym o datach premiery zapowiedzianych dodatków. Przypomnijmy też o pierwszej dużej aktualizacji Control, na razie dostępnej tylko na PlayStation 4, lecz zmierzającej również na komputery osobiste oraz Xboksa One.