Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2016, 19:06

autor: Ender

Quantum Break ozłocone

Przedstawiciel studia Remedy ogłosił właśnie, że gra Quantum Break uzyskała złoty status. Oznacza to, że jej ostateczna wersja trafiła do tłoczni, gdzie będą przygotowywane egzemplarze, które trafią do oficjalnej sprzedaży 5 kwietnia. Tytuł zadebiutuje równocześnie na konsoli Xbox One oraz komputerach PC wyposażonych w system Windows 10.

O grze usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2013 roku - Quantum Break ozłocone - wiadomość - 2016-02-19
O grze usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2013 roku

Sam Järvi (znany fanom lepiej jako Sam Lake), z fińskiego studia Remedy, pochwalił się na Twitterze, że gra Quantum Break uzyskała właśnie złoty status. Oznacza to, że twórcy zakończyli prace nad produkcją, a jej komercyjna wersja trafiła do tłoczni, w których przygotowane będą płyty dla pudełkowego wydania. 5 kwietnia oczekiwany od kilku lat tytuł pojawi się równocześnie na konsoli Xbox One i komputerach PC posiadających system Windows 10.

Zamawiając xboksową wersję Quantum Break przed jej debiutem, bez dodatkowych kosztów otrzymamy kod pozwalający na ściągnięcie windowsowego portu. Do konsolowych pre-orderów dodawane są również poprzednie dzieła Remedy (w ramach opcji wstecznej kompatybilności), a więc gry Alan Wake's American Nightmare oraz Alan Wake wraz z dodatkami The Signal i The Writer. Microsoft planuje wprowadzić do sprzedaży także nowe okolicznościowe zestawy Quantum Break z Xboksem One, który wyposażony ma być w dysk 500 GB. Warto przypomnieć, że pecetowa edycja Quantum Break będzie sprzedawana jedynie za pośrednictwem Windows Store, co wzbudziło kontrowersje wśród wielu fanów, narzekających na ograniczenia wirtualnego sklepu Microsoftu. Kilka dni temu deweloperzy podali także zaktualizowane wymagania sprzętowe gry.

Quantum Break ozłocone - ilustracja #2

Quantum Break to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez fińskie studio Remedy Entertainment. Podczas zabawy wcielimy się w naukowca Jacka Joyce’a, który stara się powstrzymać swojego byłego kolegę po fachu Paula Serene’a. Obaj przyczynili się do nieudanego eksperymentu, w wyniku którego zostali obdarzeni mocami manipulowania czasem, co równocześnie doprowadziło świat na skraj zagłady. Joyce zamierza naprawić swój błąd, podczas gdy Serene chce wykorzystać nabyte nadnaturalne umiejętności do własnych celów.

  1. Zapowiedź – Widzieliśmy Quantum Break - graj w to, co oglądasz, oglądaj to, w co grasz
  2. Quantum Break – kompendium wiedzy
  3. Quantum Break – oficjalna strona gry