Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2015, 22:18

Uncharted: The Nathan Drake Collection - powstaje odświeżona wersja trylogii studia Naughty Dog [news zaktualizowany]

W wyniku nieuwagi firmy Sony wyciekła informacja o pracach nad Uncharted: The Nathan Drake Collection, czyli zmierzającym na PlayStation 4 zestawem odświeżonych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu.

Aktualizacja: Sony oficjalnie zapowiedziało Uncharted: The Nathan Drake Collection i udostępniło pierwszy zwiastun. Zgodnie z przewidywaniami zestaw zmierza na konsolę PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 9 października tego roku.

Remaster powstaje w studiu Bluepoint Games, które obiecuję rozdzielczość 1080p, 60 klatek na sekundę oraz liczne ulepszenia tekstur, modeli i systemu oświetlenia. Ponadto pojawią się nowe Trofea oraz tryb fotografii. Niestety Uncharted: The Nathan Drake Collection zaoferuje jedynie kampanie dla pojedynczego gracza i będzie pozbawione trybów multiplayer.

Osoby, które kupią kolekcję otrzymają dostęp do beta testów Uncharted 4: A Thief’s End, choć na razie nie wiadomo kiedy one ruszą.

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu Uncharted. Wszystko wskazuje na to, że firma Sony pracuje nad Uncharted: The Nathan Drake Collection, czyli zestawem odświeżonych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu. Pakiet ten zmierza oczywiście na PlayStation 4. Źródłem tych informacji jest mobilna wersja sieciowego sklepu PlayStation. Podczas przeglądania serwisu wyświetlał się banner reklamowy z Uncharted: The Nathan Drake Collection. Wątpliwe, aby Sony zrobiło to umyślnie i zapewne firma zamierzała zapowiedzieć kolekcję dopiero na tegorocznych targach E3.

Niestety, na razie nie wiemy o tym zestawie praktycznie nic. Możemy jednak spodziewać się rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę. Kolekcja powinna okazać się świetną okazją do przypomnienia sobie tej popularnej serii zanim na rynek trafi odsłona numer cztery.

Przypomnijmy, że na główną odnogę serii składają się trzy gry - Uncharted: Drake's Fortune z 2007 roku, Uncharted 2: Among Thieves z 2009 r. oraz wydane w 2011 r. Uncharted 3: Drake's Deception. Ponadto na PlayStation Vita ukazały się dwie produkcja poboczne w postaci Uncharted: Golden Abyss I Uncharted: Fight for Fortune. Wejście tytułów z konsoli przenośnej w skład Uncharted: The Nathan Drake Collection wydaje się mało prawdopodobne.

  1. Uncharted – oficjalna strona serii