Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2009, 10:04

autor: Cairine

Nagość jako dodatek DLC w The Saboteur

Wielu wydawców kusi graczy darmowymi DLC przeznaczonymi dla właścicieli nowych kopii gier. Podobnie jest z debiutującym dzisiaj w Europie najnowszym (i niestety najprawdopodobniej ostatnim) dziełem Pandemic Studios, które znamy z takich produkcji jak Mercenaries czy Star Wars: Battlefront. Nabywcy The Saboteur w wersjach na konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360 otrzymują bowiem dodatek Midnight Show, który zawiera m.in. zawartość „dla dorosłych”, pokój V.I.P. oraz nowe, ukryte miejsca.

Wielu wydawców kusi graczy darmowymi DLC przeznaczonymi dla właścicieli nowych kopii gier. Podobnie jest z debiutującym dzisiaj w Europie najnowszym (i niestety najprawdopodobniej ostatnim) dziełem Pandemic Studios, które znamy z takich produkcji jak Mercenaries czy Star Wars: Battlefront. Nabywcy The Saboteur w wersjach na konsole PlayStation 3 oraz Xboksa 360 otrzymują bowiem dodatek Midnight Show, który zawiera m.in. zawartość „dla dorosłych”, pokój V.I.P. oraz nowe, ukryte miejsca. Rozszerzenie do The Saboteur jest bezpłatne dla posiadaczy nowych wersji gry – w pudełku wraz z płytą znajdzie się specjalny jednorazowy kod dostępu. Samodzielnie dodatek kosztuje 240 punktów MS.

W przypadku Midnight Show nie ma mowy o wersji PC, gdyż jego zawartość znajduje się już na dyskach edycji przeznaczonej na PC, przez co posiadacze komputerów nie będą musieli nic ściągać.

„DLC o nazwie Midnight Show odblokowuje sekretny pokój V.I.P., „rozbiera” kabaret The Belle de Nuit oraz udostępnia pięć nowych, ukrytych w Paryżu miejsc. W sekretnym pokoju gracze dostaną dostęp do serii zmysłowych animacji z tancerkami Belli oraz do nowej mini-gry” – czytamy w informacji, udostępnionej przez wydawcę The Saboteur, Electronic Arts.

Nagość jako dodatek DLC w The Saboteur - ilustracja #1

The Saboteur to gra akcji, osadzona w czasach II Wojny Światowej, w Paryżu okupowanym przez niemieckie wojska. Wcielając się w Seana, członka Ruchu Oporu, naszym głównym zadaniem jest sabotowanie działań hitlerowców. The Saboteur debiutuje na Starym Kontynencie dziś, natomiast w Ameryce Północnej 8 grudnia. Twórcy zapewniają, że dodatek dostępny będzie w serwisach Xbox Live oraz PlayStation Network równolegle z premierą wersji podstawowej.

Electronic Arts, które jest (a właściwie było, ponieważ podjęto już decyzję o likwidacji studia) jednocześnie właścicielem Pandemic Studios, zmniejszyło ostatnio liczbę zatrudnionych osób. Zabieg oferujący dodatkową zawartość dla właścicieli nowych kopii gry jest najpewniej odpowiedzią na piractwo (podobnie jak w przypadku sytuacji z grą The Sims 3) oraz jednocześnie zachętą do kupna nowej wersji The Saboteur w sklepach. Mimo wszystko darmowy dostęp do zawartości, którą gracze „pecetowi” znajdą od razu w podstawowej wersji, raczej nie powinien nikogo dziwić.