Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 stycznia 2021, 16:20

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 22-24 stycznia 2021

Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend 22-24 stycznia 2021 roku w związku z premierami filmów i seriali na 3 najpopularniejszych platformach streamingowych: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W erze pozamykanych multipleksów większość czasu przeznaczanego na filmy i seriale spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 22 do 24 stycznia 2021 roku. Zaczynajmy!

To my (Us) - Netflix

 1. Co to: pełen symboli horror o terroryzowanej przez sobowtóry rodzinie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 19 stycznia
 3. Rok premiery: 2019
 1. To my na Netfliksie

To my jest jednym z reprezentantów współczesnego nurtu horrorów pokroju Midsommar i The Witch, które nie mają straszyć typowymi dla gatunku jumpscare’ami, a konsekwentnie budowanym mrocznym klimatem. Za film odpowiada Jordan Peele, czyli laureat Oscara za inny film grozy w podobnych klimatach – Uciekaj!. Reżyser skupia się na problemach mniejszości afroamerykańskiej, ale i na innych społecznych dylematach. Wszystko to pod przykrywką przerażającej historii rodziny, która chciała spędzić wspólnie wakacje, a musi się zmierzyć ze swoimi zdeformowanymi sobowtórami.

Wyspa psów (Isle of Dogs) – HBO GO

 1. Co to: animacja poklatkowa o japońskich psach żyjących na wysypisku śmieci
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 24 stycznia
 3. Rok premiery: 2018
 1. Wyspa psów na HBO GO

Już po samym zwiastunie Wyspy psów można zauważyć, że nie jest to zwykły film animowany. Został on wykonany przy pomocy bardzo czasochłonnej techniki poklatkowej, dzięki której każdy ruch w kadrze wygląda bardzo mechanicznie. Dzieło opowiada o stadzie gadających psów wygnanych z japońskiej metropolii, które wszczynają rewolucję, aby pokonać niesprawiedliwego burmistrza miasta. Głosu pupilom udzieliły prawdziwe hollywoodzkie gwiazdy – w tym między innymi Edward Norton, Scarlett Johansson oraz Bill Murray. Za całość odpowiada Wes Anderson i nie jest to jego pierwsza styczność z taką formą. Wcześniej nakręcił chociażby Fantastycznego Pana Lisa.

Riverdale - premiera 5. sezonu – Netflix

 1. Co to: kolejna część szalonego i nieprzewidywalnego serialu dla nastolatków
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 stycznia
 3. Rok premiery: 2021
 1. Riverdale na Netfliksie

Roberto Aguirre-Sacasa nie spodziewał się, że Riverdale odbije się na świecie aż tak szerokim echem. Z pozoru klasyczna teen drama, ale z sezonu na sezon coraz bardziej bawi się konwencją i wystawia na próbę oczekiwania widzów. Tytułowe miasteczko jest pełne nastolatków skrywających wiele tajemnic – są morderstwa, są sekty, są też o wiele dziwniejsze rzeczy, o których lepiej nie wspominać. Jeżeli przetrwaliście cztery sezony, to na Netfliksie pojawił się właśnie pierwszy odcinek piątego, kto wie czy nie ostatniego.

Kruk. Zagadka zbrodni (The Raven) – Amazon Prime Video

 1. Co to: detektywistyczny thriller, ale zamiast Sherlocka mamy Edgara Allana Poego
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 21 stycznia
 3. Rok premiery: 2012
 1. Kruk. Zagadka zbrodni na Amazon Prime Video

Wielu już było detektywów w historii literatury i kinematografii – w tym Sherlock Holmes, Herkules Poirot czy Auguste Dupin. Nikt jednak nie wpadł na to, że niezłym talentem śledczym może popisać się jeden z pionierów pisanych kryminałów, czyli Edgar Allan Poe. To właśnie on jest głównym bohaterem filmu Kruk. Zagadka zbrodni i pomaga policji w schwytaniu groźnego mordercy. Produkcja Jamesa McTeigue’a nie jest dziełem wybitnym, ale spodobała się widzom. Doceniona została szczególnie główna rola Johna Cusacka.

Biały tygrys (The White Tiger) – Netflix

 1. Co to: indyjski film oryginalny Netflixa z dawką czarnego humoru
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 22 stycznia
 3. Rok premiery: 2021
 1. Biały tygrys na Netfliksie

Netflix słynie z tego, że umożliwia wielu krajom na całym świecie dołączenie do elitarnego grona twórców filmów oryginalnych platformy. Tym razem padło na Indie, a dokładniej na film Biały tygrys, za który odpowiada człowiek z nie lada doświadczeniem w Hollywood, Ramin Bahrani. Nakręcił on na przykład, parę lat temu, pełnometrażową produkcję anglojęzyczną dla HBO – Fahrenheit 451. Tym razem jednak postawił na wschodnie klimaty, tworząc, zdaniem Netfliksa, prowokacyjny dramat z cyklu „od zera do bohatera”, gdzie zerem jest ubogi kierowca dążący do sukcesu. Trailer wygląda ciekawie, opis również, a więc czemu by nie dać filmowi szansy?

 1. Strona internetowa Netflixa
 2. Strona internetowa HBO GO
 3. Strona internetowa Amazon Prime Video