Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2021, 17:36

autor: aadamus

Demo RE Village działa w natywnym 4K, 60 FPS i z ray tracingiem

W Internecie pojawiły się testy opublikowanego dzisiaj dema Resident Evil 8. Wynika z nich, że PS5 pozwala na grę w natywnym 4K z włączoną opcją ray tracingu, zachowując przy tym przez większość czasu 60 FPS.

Dziś pisaliśmy o pokazie Resident Evil Showcase. Równocześnie firma Capcom opublikowała demo Resident Evil Village, zatytułowane Maiden, które dostępne jest tylko na PlayStation 5. W związku z tym na kanale ElAnalistaDeBits pojawił się materiał, na którym sprawdzono, jak z tytułem radzi sobie najnowsza konsola firmy Sony. Jak się okazuje, wyniki są całkiem imponujące.

Demo Resident Evil 8 pozwala na obsługę ray tracingu, dzięki czemu można było przetestować pełnię możliwości PS5. Jak się okazuje, Maiden przy włączonej opcji śledzenia promieni działa płynnie w natywnym 4K, utrzymując 60 klatek na sekundę, gdy na ekranie nie dzieje się zbyt wiele. Przy większym zagęszczeniu obiektów pojawiają się jednak spadki płynności do ok. 50 FPS.

Warto jednak zaznaczyć, że to krótkie, 20-minutowe demo nie zawiera scen walki i ma ono raczej formę reprezentatywną. Oznacza to, że nie dało się sprawdzić, jak gra zachowuje się w bardziej dynamicznych fragmentach. Można się jednak spodziewać, że w tego typu przypadkach osiągi spadną. Wiosną pojawi się kolejna wersja demonstracyjna Resident Evil Village i to prawdopodobnie wtedy się o tym przekonamy.

Resident Evil 8 ma zadebiutować 7 maja 2021 roku. Tytuł trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.

  1. Resident Evil Village – oficjalna strona