Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2021, 18:59

autor: mikos

FIFA 21 FUT - Robert Lewandowski w drużynie roku!

EA ogłosiło w końcu długo wyczekiwaną drużynę roku w FIFA 21 Ultimate Team. Wśród wyróżnionych znalazł się Robert Lewandowski.

Oczekiwanie na przeliczenie głosów dobiegło końca i EA właśnie oficjalnie ogłosiło drużynę roku (Team Of The Year) w FIFA 21 Ultimate Team! Wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Robert Lewandowski.

Już wcześniej w ciągu dnia dowiedzieliśmy się, że jednym z wyróżnionych zawodników został Kevin De Bruyne. Ujawnił to oficjalny profil Manchesteru City, który chyba trochę się pospieszył, gdyż na osiem godzin przed oficjalnym ogłoszeniem całej jedenastki znaliśmy już jednego z pomocników.

Dla Polaków szczególnie istotna jest obecność w drużynie roku naszego rodaka – Roberta Lewandowskiego, który po raz pierwszy w karierze dostąpił takiego zaszczytu. Do tej pory pomimo bardzo dobrej gry na prawdziwych boiskach, nie znajdował uznania wśród głosujących.

EA Sports kazało nam czekać do godziny 18:00 czasu polskiego na ujawnienie całej jedenastki. Piłkarzy ustawiono w formacji 4-3-3 – czterech obrońców, trzech pomocników i trzech napastników. Pełny skład drużyny roku w FIFA 21 Ultimate Team:

 • Bramkarz – Manuel Neuer (Bayern Monachium)
 • Lewy obrońca – Alphonso Davies (Bayern Monachium)
 • Środkowy obrońca – Sergio Ramos (Real Madryt)
 • Środkowy obrońca – Virgil Van Dijk (Liverpool)
 • Prawy obrońca – Trent Alexander – Arnold (Liverpool)
 • Środkowy pomocnik – Kevin De Bruyne (Manchester City)
 • Środkowy pomocnik - Bruno Fernandes – (Manchester United)
 • Środkowy pomocnik – Joshua Kimmich (Bayern Monachium)
 • Lewy napastnik – Cristiano Ronaldo (Juventus)
 • Środkowy napastnik – Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
 • Prawy napastnik – Kylian Mbappé (PSG)

Poznaliśmy na razie oceny ogólne trzech zawodników – Cristiano Ronaldo (98), Roberta Lewandowskiego (98) i Kyliana Mbappe (97). Są oni już dostępni w grze i można ich zdobyć, wyłącznie otwierając paczki w sklepie Ultimate Team. Pozostali wyróżnieni piłkarze powinni trafiać do FIF-y w najbliższych dniach.

Nie znamy finalnych ocen ogólnych pozostałych zawodników, ale na ich ujawnienie nie powinniśmy długo czekać. Karty te wzbudzają największe emocje wśród graczy, gdyż zazwyczaj są one jednymi z najlepszych w całej grze i pozwalają uzyskać na boisku sporą przewagę nad rywalem.

Wiele kontrowersji budzi brak w drużynie roku Leo Messiego, a także Andrew Robertsona. Ten pierwszy według fanów powinien znaleźć się w jedenastce kosztem Kyliana Mbappe, a drugi za Alphonso Daviesa.

Niewykluczone, że wzorem poprzednich FIF, po ujawnieniu drużyny roku dostaniemy jeszcze jedno głosowanie na tzw. „dwunastego zawodnika”, czyli takiego, który nie dostał się do jedenastki, ale zasłużył na specjalne wyróżnienie. Rok temu był nim Cristiano Ronaldo, którego nieobecność w najlepszej jedenastce wywołała niemałe zdziwienie. Wszystko wskazuje, że tym razem może zostać nim Leo Messi – wielki nieobecny w drużynie roku.

FIFA 21 zadebiutowała na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switchu 9 października ubiegłego roku. 4 grudnia 2020 roku trafiła ona na PS5 i Xboksa Series X/S. Wersja na nową generację cechuje się znacznie lepszą i realistyczniejszą oprawą graficzną oraz poprawioną fizyką piłki i zawodników.