Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2021, 16:46

autor: mikos

FIFA 21 FUT - głosowanie na najlepszą jedenastkę roku

Już teraz możecie zagłosować na jedenastu piłkarzy, którzy trafią do drużyny sezonu w FIFA 21 FUT. Wśród nominowanych są m.in. Robert Lewandowski, Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Wielu z nas często narzeka, że seria FIFA ma coraz mniej wspólnego z rzeczywistością, ale na pewno nie powiemy tego przy okazji zbliżającego się wydarzenia wprowadzającego najlepszą drużynę roku (Team Of The Year) w FIFA 21 Ultimate Team. Wśród nominowanych znalazł się m.in. Robert Lewandowski, który w 2020 roku grał wyjątkowo dobrze.

Jak co roku, w trybie Ultimate Team w grze FIFA 21 dostępna będzie specjalna drużyna składająca się z 11 zawodników, których wybiorą gracze. Swoje głosy możemy oddawać na 70 nominowanych przez EA piłkarzy, którzy na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy prezentowali się na prawdziwych boiskach najlepiej. Ci, którzy wygrają w głosowaniu, dostaną specjalne karty, mające znacznie podniesione statystyki względem ich bazowych wersji. Niektórzy piłkarze z absolutnego topu (Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski) mają nawet szansę otrzymać karty ocenione na 99 punktów, czyli najwięcej w całej grze.

Niewykluczone, że wzorem poprzednich FIF, po ujawnieniu drużyny roku dostaniemy jeszcze jedno głosowanie na tzw. „dwunastego zawodnika”, czyli takiego, który nie dostał się do jedenastki, ale zasłużył na specjalne wyróżnienie. Rok temu był nim Cristiano Ronaldo, którego nieobecność w jedenastce roku wywołała niemałe zdziwienie.

W jaki sposób będziemy mogli zdobyć zawodników Team Of The Year? Możliwości będą dwie – albo kupimy ich na rynku transferowym za zarobione monety (choć zapewne nie będzie to tania rzecz), albo z pomocą szczęścia trafimy ich w paczkach. Tych ostatnich zapewne w dniu ogłoszenia drużyny roku znajdziemy w grze co niemiara, gdyż zazwyczaj przy okazji wydarzenia TOTY do FIF-y dodawane są specjalne, promocyjne paczki. Poza tym bazując na doświadczeniach z poprzednich edycji gry, możemy się spodziewać także specjalnych strojów drużyny roku, tematycznych wyzwań budowania składów oraz zadań tygodniowych.

Głosowanie odbywa się poprzez specjalną stronę udostępnioną przez EA i będzie trwało do 18 stycznia. Pełną listę nominowanych zawodników znajdziecie tutaj. Nie wiadomo jeszcze, kiedy EA ogłosi listę zwycięzców oraz w jaki dzień do gry trafią ich karty.

FIFA 21 zadebiutowała na PC, Xboksie One, PS4 i Nintendo Switchu 9 października ubiegłego roku. 4 grudnia 2020 roku trafiła ona na PS5 i Xboksa Series X/S. Wersja na nową generację cechuje się znacznie lepszą i realistyczniejszą oprawą graficzną oraz poprawioną fizyką piłki i zawodników.