Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 12:00

autor: Bartosz Świątek

Star Wars 1313 nie zostanie wskrzeszone

Wskrzeszenie Lucasfilm Games sprawiło, że część graczy zaczęła mieć nadzieję na powrót dobrze zapowiadającej się gry Star Wars 1313. Zdaniem Jasona Schreiera taki scenariusz się nie ziści.

W SKRÓCIE:

  1. dziennikarz branżowy Jason Schreier nie ma wątpliwości, że Lucasfilm nie wróci do projektu Star Wars 1313;
  2. jego zdaniem firma może za to stworzyć inną grę Star Wars o łowcy nagród.

Jeśli liczyliście na to, że niedawny powrót do życia marki Lucasfilm Games oraz sukces serialu The Mandalorian sprawi, że do łask powróci porzucony projekt Star Wars 1313, to niestety nie mamy dla Was najlepszych wieści. Znany branżowy dziennikarz Jason Schreier opublikował na Twitterze krótki post, który nie pozostawia w tej kwestii złudzeń.

Wiele osób o to pyta, ale nigdy do tego nie dojdzie. Zespół Star Wars 1313 się rozproszył, a kod ma osiem lat. O wiele bardziej prawdopodobne jest, że Lucasfilm rozpocznie produkcję kilku nowych gier Star Wars, w tym może nawet jednej o łowcy nagród... – czytamy.

Warto przypomnieć, że Star Wars 1313 zostało zapowiedziane w czerwcu 2012 roku, a pierwszy materiał z rozgrywki zrobił na graczach duże wrażenie, podobnie jak upubliczniony kilka miesięcy później zwiastun. Produkcja miała być widowiskową przygodową grą akcji (przypominała nieco Uncharted w uniwersum Gwiezdnych wojen) i najprawdopodobniej była tworzona z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Niestety, w marcu 2013 r. przyszłość projektu stanęła pod znakiem zapytania, a na początku kwietnia dowiedzieliśmy się o jego definitywnym skasowaniu, do którego doszło wraz z zamknięciem firmy LucasArts.

  1. Star Wars 1313 na E3 2012 - Gwiezdne Wojny znowu w formie
  2. Gdzie jest KotOR 3? Gwiezdne wojny wciąż nie mogą poradzić sobie z klątwą