Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 11:35

autor: Adrian Werner

Elite Dangerous: Odyssey - premiera na wiosnę, jest termin testów

Zespół Frontier Developments zdradził plany dotyczące dodatku Elite: Dangerous - Odyssey. Dowiedzieliśmy się, kiedy ruszą testy oraz poznaliśmy daty premier na PC i konsolach.

KALENDARZ ELITE: DANGEROUS - ODYSSEY:
  1. wczesna wiosna 2021 roku: testy wersji alfa,
  2. późna wiosna: premiera pełnej wersji na PC,
  3. jesień 2021 roku: premiera na konsolach.

Studio Frontier Developments ujawniło, kiedy możemy spodziewać się premiery Elite: Dangerous - Odyssey, czyli ambitnego płatnego dodatku do popularnego symulatora kosmicznego. Dowiedzieliśmy się również trochę na temat planowanych testów.

Na początku wiosny wersja alfa zostanie udostępniona graczom pecetowym, którzy kupią Elite Dangerous: Odyssey w edycji Deluxe Alpha lub posiadają przepustkę Lifetime Expansion Pass. Testy mają odbywać się fazami, a każda z nich wprowadzać będzie nowe elementy, tak aby deweloperzy mogli je dokładnie sprawdzić.

Premiera pełnej wersji odbędzie się późną wiosną 2021 roku, lecz tylko na PC. Wydania konsolowe są w planach, ale na nie poczekamy do jesieni. Wtedy Elite: Dangerous – Odyssey ukaże się na PlayStation 4 i Xboksa One.

Opóźnienie wersji konsolowych wynika z chęci zapewnienia im odpowiedniego poziomu dopracowania. Autorzy spodziewają się, że po wiosennej premierze pełnego wydania na PC konieczne będzie wprowadzenie wielu zmian w oparciu o sugestie społeczności graczy. Dopiero po ich implementacji dodatek gotowy będzie na premierę na PS4 i Xboksie One.

Oczekiwania względem projektu są ogromne, więc twórcy chcą zaoferować produkcję, która spełni nadzieje fanów. Dodatek Odyssey pozwoli m.in. opuścić pokłady kosmicznych statków i eksplorować planety na piechotę, jak również toczyć potyczki na ich powierzchniach. Wiele osób liczy, że DLC zrealizuje to, co Star Citizen obiecuje od prawie dekady.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia