Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2014, 20:55

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża MotoGP 14 - nowa odsłona cyklu studia Milestone zadebiutuje w czerwcu

Zespół Milestone zapowiedział grę wyścigową MotoGP 14, czyli kolejną odsłoną popularnego motocyklowego cyklu. Produkcja ukaże się w czerwcu tego roku.

Studio Milestone zapowiedziało grę MotoGP 14, czyli kolejną odsłonę swojego popularnego cyklu gier odtwarzających wyścigi motocyklowe. Projekt ma zadebiutować w czerwcu tego roku i ukaże się na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. Sporym zaskoczeniem jest brak wersji na Xboksa One. Nie wiadomo czy to tylko przeoczenie, czy też produkcja faktycznie ominie nową platformę firmy Microsoft.

Niestety, na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że w MotoGP 14 znajdziemy setkę różnych kierowców, zarówno tych z sezonu 2014, jak i 2013. Będą oni ścigali się na osiemnastu trasach, które mają prezentować się znacznie lepiej niż w poprzednich odsłonach dzięki ulepszonemu silnikowi graficznemu wyposażonemu w nowy system oświetlenia. Autorzy obiecują także poprawione efekty dźwiękowe.

Projekt będzie oczywiście oparty licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata, dzięki czemu otrzymamy okazję zabawy również autentycznymi maszynami. Warto przypomnieć, że zeszłoroczne MotoGP 13 stanowiło powrót studia Milestone do cyklu, gdyż zespół rozstał się z serią po wyprodukowaniu MotoGP 8.