Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2014, 09:25

EverQuest Next i Landmark – muzykę skomponuje Jeremy Soule

Znany kompozytor Jeremy Soule skomponuje muzykę dla gier EverQuest Next i EverQuest Next Landmark. Wynika to z kontraktu podpisanego z Sony Online Entertainment, który zakłada, że artysta będzie tworzył na wyłączność dla japońskiej firmy, jeśli chodzi o gry z gatunku MMO.

Jeremy Soule to nazwisko, którego miłośnikom gier cRPG i MMORPG ceniącym sobie piękną muzykę raczej nie trzeba przedstawiać. Ma on na koncie wiele soundtracków do produkcji tego rodzaju, a jak się właśnie okazało, wkrótce dorobek artysty wzbogaci się o skomponowanie ścieżki dźwiękowej do EverQuest Next i EverQuest Next Landmark. Tak wynika z jednego z ostatnich wpisów Jeremy’ego Soule’a na Facebooku, w którym zachęca on do zainteresowania się ostatnią z wymienionych produkcji. Artysta podpisał bowiem kontrakt ze studiem Sony Online Entertainment, zakładający, że japoński deweloper będzie miał wyłączność na twórczość omawianego kompozytora, jeśli chodzi o gry MMO.

Jeremy Soule to jedno z bardziej znanych nazwisk w dziedzinie muzyki w grach. - EverQuest Next i Landmark – muzykę skomponuje Jeremy Soule - wiadomość - 2014-03-10
Jeremy Soule to jedno z bardziej znanych nazwisk w dziedzinie muzyki w grach.

Tym samym kończy się współpraca między artystą a twórcami serii Guild Wars – nowych przygód w świecie Tyrii nie będzie już zdobiła muzyka Jeremy’ego Soule’a. Czytając o wyłączności, być może niejedna osoba zadała sobie też pytanie: co w takim razie z The Elder Scrolls Online? Omawiany kompozytor tworzył ścieżkę dźwiękową do cRPG-ów studia Bethesda Softworks od czasów Morrowinda i można byłoby spodziewać się, że również najnowsza, sieciowa odsłona będzie sygnowana jego nazwiskiem. Tymczasem w tym wypadku Jeremy Soule użyczył swojego talentu jedynie na potrzeby wykreowania głównego motywu i utworów do filmowych zwiastunów, podczas gdy podjęcie głównego ciężaru – czyli muzyki w samej grze – przypadło w udziale Bradowi Derrickowi i Rikowi Schafferowi.

Jeremy Soule to amerykański kompozytor, którego nazwisko łączy się przede wszystkim z grami. Artysta tworzy od 1995 roku i dorobił się kilkudziesięciu soundtracków, a rozgłos i nagrody przyniosła mu głównie muzyka do Total Annihilation, Icewind Dale, Guild Wars 2 oraz pozycji z serii Harry Potter i The Elder Scrolls. Oprócz tych, które zostały wymienione w powyższym akapicie, do ostatnich wspartych przez niego produkcji należy również niezależna gra cRPG w realiach science-fiction o tytule Consortium z początku bieżącego roku.