Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2012, 11:45

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones

Studio Bigpoint zapowiedziało przeglądarkowe MMORPG oparte na motywach książkowej serii Pieśń Lodu i Ognia i serialu telewizyjnego Gra o Tron. Zamknięte beta testy ruszą jesienią tego roku.

Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones - ilustracja #1

Już od pewnego czasu wiemy, że trwają prace nad przeglądarkowym MMORPG opartym na motywach stworzonej przez George’a R. R. Martina serii powieściowej Pieśń Lodu i Ognia. Teraz firma Bigpoint wreszcie oficjalnie ujawniła ten projekt.

Dzięki nawiązaniu współpracy ze stacją HBO gra bazować będzie nie tylko na cyklu książek, ale wykorzysta również elementy telewizyjnej adaptacji. Produkcję powierzono doświadczonemu norweskiemu studiu Artplant, które ma na koncie m.in. popularne Battlestar Galactica Online. Całość powstaje na silniku Unity, co nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że pozostałe projekty tego zespołu również oparte zostały na tej technologii. Patrząc po wypuszczonych do tej pory screenach gra zaoferuje jakość grafiki rzadko spotykaną w tytułach przeglądarkowych. Zamknięte beta testy mają ruszyć jesienią tego roku.

Niestety na tym kończą się nasze informacje na temat tego projektu. Bigpoint zamierza zaprezentować Game of Thrones na tegorocznym Game Developers Conference (GDC). Impreza ta odbędzie się w dniach 5-9 marca tego roku, więc na więcej konkretów nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Uruchomiono już oficjalną stronę, ale na razie nie ma na niej niczego interesującego:

  1. Game of Thrones – strona oficjalna
Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones - ilustracja #2

Warto przy okazji przypomnieć, że obecnie Pieśń Lodu i Ognia cieszy się wyjątkową popularnością wśród twórców gier. W zeszłym roku premierę miał RTS A Game of Thrones: Genesis autorstwa studia Cyanide, który niestety nie zachwycił jakością. Ci sami ludzie tworzą również cRPG zatytułowane po prostu Game of Thrones i miejmy nadzieję, że ich drugie podejście do tej marki okaże się bardziej udane. Ponadto trwają prace nad przeglądarkową strategią przeznaczoną na serwisy społecznościowe. Na temat tego ostatniego projektu nie posiadamy jednak żadnych konkretnych informacji.

Zapowiedziano przeglądarkowe MMORPG Game of Thrones - ilustracja #3 Dotąd sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy cyklu powieściowego Pieśń Lodu i Ognia, a telewizyjna adaptacja serii tylko zwiększyła jej popularność. Potencjał marki już dawno temu zauważyły firmy zajmujące się produkcją gier stołowych. Pierwszą z nich było wydawnictwo Fantasy Flight Games, które stworzyło w 2002 roku kolekcjonerską karciankę zatytułowaną po prostu A Game of Thrones. Za nią podążyły potem dwie planszówki w postaci A Game of Thrones: The Board Game oraz Battles of Westeros.

Seria doczekała się również adaptacji w postaci gier fabularnych. Pierwszą z nich wyprodukowała firma Guardians of Order. Niestety ukazał się jedynie liczący prawie 600 stron podręcznik podstawowy i krótko po jego premierze wydawnictwo zbankrutowało. Następnie licencję przejęło Green Ronin Publishing i spod rąk zatrudnionych tam ludzi wyszło A Song of Ice and Fire Roleplaying. Ta gra poradziła już sobie znacznie lepiej i doczekała się wielu suplementów. Na ten rok zapowiedziano premierę drugiej edycji.