Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONE
Okładka The Walking Dead: The Telltale Series Collection (PS4)

The Walking Dead: The Telltale Series Collection

Kompilacja epizodycznych przygodówek spod szyldu The Walking Dead, w której skład wchodzą zarówno trzy pierwsze sezony serii, jak i The Walking Dead: 400 Days oraz The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Miniseries.

Przygodowe | zombie | postapokalipsa | komiksy | pakiet | epizodyczne

Okładka The Walking Dead: The Telltale Series Collection (PS4)

data premiery gry:

5gru2017

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Walking Dead: The Telltale Series Collection jest kompilacją epizodycznych przygodówek spod znaku The Walking Dead, tworzonych przez studio Telltale Games. Zestaw obejmuje zarówno trzy pierwsze sezony serii, jak i dwie dodatkowe pozycje, czyli The Walking Dead: 400 Days oraz The Walking Dead: Michonne - A Telltale Games Miniseries – w sumie dziewiętnaście epizodów. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PlayStation 4, a jego wydanie poprzedziło premierę ostatniego, czwartego sezonu.

Fabuła

Akcja wszystkich produkcji wchodzących w skład The Walking Dead: The Telltale Series Collection toczy się w uniwersum wykreowanym przez Roberta Kirkmana na potrzeby wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej pod tym samym tytułem. Poszczególne produkcje opowiadają o bohaterach, których łączy chęć przetrwania w nowej, niegościnnej rzeczywistości opanowanej nie tylko przez tytułowe „żywe trupy”, ale i ludzi zepsutych do szpiku kości.

Fabuła pierwszego sezonu koncentruje się na losach Lee Everetta próbującego na nowo odnaleźć swoje miejsce w świecie; historia przedstawiona w kolejnej części obraca się wokół Clementine, czyli dziewczynki, którą wcześniej opiekował się Lee; natomiast w trzecim sezonie gracze mają okazję poznać Javiera Garcię, który stara się utrzymać przy życiu swoją rodzinę. Ich dopełnieniem są dodatkowe pozycje – podczas gdy w 400 Days możemy prześledzić pierwsze czterysta dni od wybuchu epidemii zombie z perspektywy pięcioga nowych bohaterów, Michonne - A Telltale Games Miniseries traktuje o władającej kataną wojowniczce imieniem Michonne, obecnej zarówno w komiksowym oryginale, jak i w jego serialowej adaptacji.

Mechanika

W odróżnieniu od większości innych przygodówek, w grach wchodzących w skład The Walking Dead: The Telltale Series Collection niemal w ogóle nie uświadczymy zagadek. Zamiast nich sednem rozgrywki jest przemierzanie lokacji, śledzenie losów poszczególnych bohaterów i podejmowanie rozmaitych decyzji determinujących nie tylko to, jaką ścieżką podąży fabuła, lecz również które z zakończeń zobaczymy. Warto odnotować, że reperkusje dokonywanych przez nas wyborów często odczuwamy dopiero w kolejnych odcinkach, a pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że na podjęcie wielu decyzji mamy limitowaną ilość czasu. Oprócz tego w toku zmagań bierzemy także udział w sekwencjach zręcznościowych, zrealizowanych w popularnej formie QTE.

Kwestie techniczne

Gry wchodzące w skład wydanego na platformę PS4 i XONE The Walking Dead: The Telltale Series Collection cechują się przyjemną dla oka grafiką, zrealizowaną w technice cel-shading. Korzystając z możliwości oferowanych przez konsole Sony i Microsoftu, autorom udało się nieco podrasować grafikę pierwszych części serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Walking Dead: The Telltale Series Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Data premiery definitywnej edycji gry The Walking Dead
Data premiery definitywnej edycji gry The Walking Dead

wiadomość1 lipca 2019

Zapowiedziana w kwietniu definitywna edycja gry w The Walking Dead doczekała się ogłoszenia daty premiery. Paczka pojawi się 10 września tego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Zbuduj swoją historię w The Walking Dead od Telltale Games
Zbuduj swoją historię w The Walking Dead od Telltale Games

wiadomość3 sierpnia 2018

Studio Telltale Games uruchomiło internetowe narzędzie, za pomocą którego każdy może przeprowadzić symulacje najważniejszych wyborów ze wszystkich gier z serii The Walking Dead. Tak przygotowany zapis można później zaimportować do The Walking Dead: The Final Season.

Zapowiedziano The Walking Dead: The Telltale Series Collection
Zapowiedziano The Walking Dead: The Telltale Series Collection

wiadomość2 listopada 2017

Studio Telltale Games ujawniło zbiorcze wydanie przygodowej serii The Walking Dead: The Telltale Game Series. Kolekcja zadebiutuje 5 grudnia na konsolach i zaoferuje dotychczasowe dziewiętnaście epizodów, w tym odświeżone wersje pierwszych sezonów.

PS4
XONE