Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2018, 14:00

Zbuduj swoją historię w The Walking Dead od Telltale Games

Studio Telltale Games uruchomiło internetowe narzędzie, za pomocą którego każdy może przeprowadzić symulacje najważniejszych wyborów ze wszystkich gier z serii The Walking Dead. Tak przygotowany zapis można później zaimportować do The Walking Dead: The Final Season.

Premiera pierwszego epizodu ostatniego sezonu popularnego cyklu filmowych przygodówek opartych na kultowych komiksach z serii The Walking Dead zbliża się wielkimi krokami. Ostatnia podróż Clementine w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie rozpocznie się 14 sierpnia. Rzecz jasna, aby móc się nią cieszyć w pełni. należy znać wydarzenia oraz wybory, które ukształtowały bohaterkę i sprawiły, że jest ona w takim a nie innym położeniu. Być może jednak nie wszyscy mają ochotę na nadrabianie wszystkich tytułów lub po prostu ich zapis stanu zabawy z podjętymi do tej pory decyzjami gdzieś się zapodział. Dla nich studio Telltale Games przygotowało specjalną stronę, dzięki której można przeprowadzić symulację historii Clementine.

Uwaga! Pamiętajcie, że całość jest naszpikowana spoilerami, więc jeśli chcecie sami ukończyć poprzednie odsłony cyklu The Walking Dead, lepiej nie klikajcie na powyższy link.

Czy twoja Clementine jest altruistyczna, czy samolubna? - Zbuduj swoją historię w The Walking Dead od Telltale Games - wiadomość - 2018-08-03
Czy twoja Clementine jest altruistyczna, czy samolubna?

Trzeba przyznać, że deweloperzy przyłożyli się do stworzenia tej symulacji. Cała historia zaprezentowana jest w postaci animowanych plansz, stylem mocno nawiązujących do komiksowego oryginału. Poszczególne etapy opowieści okraszone są narracją Clementine, w którą po raz kolejny wciela się Melissa Hutchison.

Jeśli posiadamy konto na stronie telltale.com, możemy z nim powiązać przeprowadzoną symulację. W ten sposób nasze wybory zostaną przeniesione do The Walking Dead: The Final Season, niezależnie od tego, czy będziemy grali na PC, czy na konsolach.

Ewolucja postaci Clementine od pierwszej części cyklu The Walking Dead może się podobać. - Zbuduj swoją historię w The Walking Dead od Telltale Games - wiadomość - 2018-08-03
Ewolucja postaci Clementine od pierwszej części cyklu The Walking Dead może się podobać.

Oczywiście The Walking Dead: The Final Season będzie również czytał lokalne zapisy, zarówno z The Walking Dead: The Telltale Series Collection, jak i samodzielnego The Walking Dead: A New Frontier. Warto też zaznaczyć, że nie jesteśmy ograniczeni do jednej platformy. Istnieje opcja wgrania zachowanego stanu rozgrywki w chmurę i wykorzystania go na innym urządzeniu. Trzeba jednak pamiętać, że wymiana plików nie działa między PlayStation 4 a Xboksem One. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Jeśli nie możecie się już doczekać premiery The Walking Dead: The Final Season i posiadacie PlayStation 4 lub Xboksa One, możecie sprawdzić opublikowane niedawno demo pierwszego epizodu. Trwa ono zaledwie piętnaście minut, lecz pozwala na zapoznanie się z ważniejszymi elementami niespotykanymi dotąd w cyklu. Mowa tu chociażby o kamerze umiejscowionej wzorem konkurencyjnego Life is Strange tuż za plecami bohaterki i nowym, „nieoskryptowanym” systemie walki.